Janusz Korwin-Mikke/O

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Korwin-Mikke-01.jpg
Chronica Polonorum O.jpg

Cytaty z Janusza Korwin-Mikkego.

 • Obecny ustrój jest koszmarnie głupi – i gdyby nie telewizja (i nadmiar dóbr uzyskany dzięki technice…), trzeba by utrzymywać go w Europie terrorem porównywalnym ze stalinowskim. Mając telewizję można z terroru zrezygnować.
  • Źródło: blog, 5 kwietnia 2007
 • Od chęci wtrącania się w seksualne życie bliźnich potężniejsza w d...kracji jest chyba tylko chęć wtrącania się do zawartości ich portfeli. W dobie równouprawnienia: również torebek.
  • Źródło: blog autora, wpis z 21 kwietnia 2008
 • Ostatnim, najwyższym szczeblem d...kracji będzie referendum nt. „Czy funkcja tg x jest całkowalna na odcinku [0,2]?”
  • Źródło: blog, 30 sierpnia 2008
 • Ostrzegam: jeśli pozwolimy rządom manipulować przy języku, to jutro możemy się dowiedzieć, że „małżeństwem” jest związek mężczyzny z gruszą – co jest zresztą nawet rozsądniejsze, gdyż z tego związku mogą być owoce, czyli gruszki – podczas gdy związek dwóch homosiów żadnych owoców wydać nie może.
  • Źródło: blog, 14 marca 2007
 • Otóż jest taki Pan, nazywa się Jurczyk i on był agentem SB (czy pod przymusem, czy nie, to nie ma znaczenia, ważne, że był agentem). Otóż, jeden sąd lustracyjny uznał, że był agentem. On się odwołał i sąd uznał, że był agentem. No to on się udało do sądu najwyższego, który cofnął sprawę do pierwszej instancji i tam, trzeci już skład orzekł, że on był agentem. Czwarty skład także orzekł, że on był agentem. Po czym wzięło w łapę tych trzech facetów, z Panem Piotrem Hofmańskim na czele i oświadczyli, że Pan Jurczyk, oczywiście, nie był agentem. Dali po pysku, tym czterem składom sędziowskim, ale co więcej oni mieli w ręku tak: oświadczenie Pana Jurczyka, że będzie agentem, mieli pisane przez Pana Jurczyka raporty i mieli w ręku pokwitowania za pieniądze, jakie brał. I w tym momencie sędzia Hofmański orzekł, że Pan Jurczyk, cytuję „oczywiście nie był agentem”. Otóż ja bardzo przepraszam, nazwałem tych ludzi sk...synami i oni mi proces wytoczyli. Ja z kolei wytoczyłem im proces, to znaczy zgłosiłem się do prokuratury, jako że oni dokonali przestępstwa. Funkcjonariusz państwowy, który w dokumencie oficjalnym poświadcza nieprawdę, podlega karze więzienia od 5 miesięcy do 6 lat i nie spocznę, póki tych trzech łajdaków nie wyląduje w kryminale na co najmniej 6 miesięcy. Przepraszam bardzo, nie jest powiedziane, że sędziowie sądu najwyższego, są bezkarni.