Mateusz Damięcki

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki (ur. 1981) – polski aktor. Syn Joanny i Macieja Damięckich, brat Matyldy.

  • Ameryka pozwoliła mi zrozumieć jedną rzecz: że cel może uświęcać środki. Był taki człowiek, który chodził od studia do studia i pokazywał swój projekt filmowy. Ciągle go odsyłali, ale po jakimś czasie trafił do serialu, zagrał w reklamie... A potem się okazało, że to jest George Clooney.
  • Od zawsze jestem związany z zawodem aktora. Nie wiem, w jaki sposób osoby nienależące do tego środowiska wyobrażają sobie taką sytuację, w której aktor odmawia zagrania tak znaczącej roli. Nie znajduję odpowiedzi na pytanie, dlaczego ktoś miałby odmówić. Dla mnie jest to naprawdę ogromne wyróżnienie i doświadczenie. Czas spędzony na próbach i na ostatnich przygotowaniach to dla mnie całe życie. Ta praca jest moim życiem.
  • W innych czasach bycie romantykiem i idealistą to nie byłaby żadna zaleta, a w naszych – tak. Gdyby było łatwo, nie byłby to żaden sprawdzian. W tym sensie lepszych czasów nie mógłbym sobie wymarzyć.
  • Świat jest wystarczająco nieprzewidywalny i szalony, by dorzucać do niego swój chaos. Gdy poukładam jego mały skrawek, od razu mi lepiej.
    • Źródło: "Twój Styl", 12/2019

Zobacz też: