Przejdź do zawartości

Lech Kuropatwiński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Lech Kuropatwiński

Lech Kuropatwiński (ur. 1947) – polski polityk, technik rolnik, przedsiębiorca, samorządowiec, działacz związkowy, poseł na Sejm.

  • Kiedy w 2002 r. mówiłem z tej trybuny o mafii węglowej, kiedy pytałem się premiera Millera, co mu potrzeba... Mając większość sejmową, nie zlikwidował mafii węglowej. Co wtedy potrzeba było więcej? Trzeba było zlikwidować mafię węglową, to może dzisiaj nie doszłoby do tej tragedii. Doszło do tej tragedii, bo wtedy mówiono inaczej, nie zlikwidowano tej mafii.
  • Podczas wystąpień klubowych było widać, kiedy została zawarta koalicja między Unią Wolności, dziś PO, a SLD. Zapewne wtedy, kiedy na prezesa banku pan prezydent Kwaśniewski powołał Balcerowicza. Dziś te partie wspólnie chcą oddalić ponowne działania Komisji Śledczej. Pytanie dlaczego? Może, czego nie podejrzewam, w obawie, że w bankach zasiadają członkowie Unii Wolności i SLD.
  • Prezydenci Wałęsa i Kwaśniewski ułaskawili tysiące różnych przestępców, którzy popełnili różne przestępstwa. Czy ci ułaskawieni będą mogli wpisać w oświadczeniu, że nie byli karani, czy też nie będą mogli być już wybierani?
  • Popieram rząd, który mówi jednoznacznie: przygotujmy gospodarkę, zrównajmy dochody obywateli, wtedy wejdźmy do strefy wspólnej waluty. Wy obiecywaliście wyborcom, waszym wyborcom, że jak wygracie, to wejdziecie do strefy euro choćby na kolanach, a oni będą bogacić się już w euro, a nie w złotówkach. To klęska PO i SLD, że koalicja sejmowa ma program gospodarczy służący obywatelom i państwu.
  • Zginęła osoba, która według wstępnych danych targnęła się na własne życie. To tragedia dla rodziny, dla najbliższych. Wysoka Izba uczciła jej pamięć. Należało złożyć tej rodzinie wyrazy współczucia. Można było odmówić modlitwę. Tej przykrej tragedii nie da się wyjaśnić w kilka godzin. Codziennie w Polsce giną nasi obywatele. Wielu odbiera sobie życie z powodu biedy, jaka ich dotknęła. Wielu odbiera sobie życie z przyczyn gospodarczych. Wielu rolników w latach 90. odebrało sobie życie, kiedy to ulubieniec opozycji pan Balcerowicz zastosował lichwiarskie stopy. To was nie dotyka. Wtedy zginęło wielu rolników, wielu rolników targnęło się na swoje życie. Wtedy nie było debaty, wtedy nikt nie zwołał tak natychmiastowej debaty.