Przejdź do zawartości

Jarosław Wyrembak

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Jarosław Wyrembak (ur. 1967) – polski prawnik, specjalizujący się w prawie karnym, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki, notariusz, członek Trybunału Stanu, sędzia Trybunału Konstytucyjnego wybrany na obsadzone wcześniej miejsce.

O Jarosławie Wyrembaku[edytuj]

  • Czytając recenzowaną pracę, nie sposób nie zwrócić uwagi na spekulatywny charakter wysuwanych w niej twierdzeń. Nie są one bowiem w żadnej mierze – co należy uznać za symptomatyczne – poparte przykładami praktycznej ich aplikacji na gruncie omawianych w niej przepisów. Odnieść by można wrażenie, że Autor ich wręcz unika. Brak ukazania własnego całościowego algorytmu wykładni tych przepisów czyni z recenzowanej pracy – niejako siłą rzeczy – opracowanie o w istocie niewielkiej użyteczności, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.
  • Jarosław Wyrembak wzywa Julię Przyłębską do dymisji z funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego – doniósł portal Onet.pl. Wyrembak zarzuca jej „rażące naruszanie elementarnych reguł praworządności”. Brzmi to dość śmiesznie, zważywszy że sam Wyrembak znalazł się w TK w wyniku rażącego naruszania elementarnych reguł praworządności – jest dublerem sędziego. I bierze udział w orzekaniu, nie martwiąc się wcale, że orzeczenia te mogą być podważone, skoro są wydawane z udziałem niesędziego.