Janusz Rewiński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Janusz Rewiński (2007)

Janusz Rewiński (ur. 1949) – polski aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji.

 • Istnieje pewność, że każde wybory zostaną tak zmanipulowane, tak sfałszowane, że ta władza będzie trwała wiecznie. Jest rzeczą zadziwiającą, że opozycja do tej pory nie wywalczyła, żeby człowiek idący na głosowanie miał kartę czipową, która jest identyfikatorem uniemożliwiającym wyborcze fałszerstwo. Dopóki głosowanie będzie kartkowe, będzie manipulowane. Jestem święcie przekonany o tym, że każde wybory po 1989 r. były zmanipulowane. Jakieś worki z papierami, które gdzieś się przewozi z miejsca na miejsce, urny z jakiejś dykty… Dlaczego nie są z przezroczystej pleksi, żeby było widać, kto i co do nich wrzuca? Dlaczego w wyborach prezydenckich w drugiej turze karty na jednego kandydata nie mogą być niebieskie, a na drugiego zielone? Dlaczego nie stosuje się najprostszych sposobów zapobiegania oszustwom? To jest granda, to jest skandal i granie na nosie całemu społeczeństwu. Jestem przekonany, że 50 proc. ludzi, którzy nie uczestniczą w wyborach, uważa je za pic na wodę fotomontaż. Wielkie kłamstwo
 • Jest tak, jak chcą panowie, którzy bezwstydnie występują w telewizjach, a przed przewrotem solidarnościowym byli oficerami Służby Bezpieczeństwa. Dzisiaj z odkrytą twarzą mówią, jakie to mają wpływy choćby na formowanie partii politycznych i inne sprawy.
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne!
 • Zobaczcie, ile zrobił ojciec Rydzyk, z niczego. Ludzie manifestując tak licznie w obronie TV Trwam to właśnie doceniają. Inni powinni iść jego drogą. Gdyby nawet kilka lat temu coś zaczęto na innych polach, też by już coś było. Ale brakowało tej świadomości i determinacji. A tak to niektórzy chcąc zaistnieć w mediach występują w tym TVN i niby mówią to samo co wcześniej, ale jednak inaczej, coraz bliżej prezydium.

Cytaty z piosenek wykonywanych przez J. Rewińskiego[edytuj]

 • Często mnie słabo, tu – za tą ladą –
  Gdy dane od branych odliczam,
  Wiem, że mi dali, ale nie brali…
  Już z tydzień nie brali… prysznica!
  • Źródło: Jako kierownik
 • Drogi frajerze, ryba nie bierze,
  Bo w ściekach zrodziła się śnięta!
  Ręce by miała, to też by brała,
  Najwięcej by brała na święta!
  • Źródło: Jako kierownik
 • Zwycięży Andrzej Duda,
  Zwycięży polska brać,
  A cała ruska buda
  Niech idzie się wyspać.
  • Opis: refren piosenki wykonanej na jednym z wieców wyborczych Andrzeja Dudy przed drugą turą wyborów prezydenckich w 2015.
  • Źródło: [1]

Zobacz też[edytuj]