Przejdź do zawartości

Jacek Żalek

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jacek Żalek

Jacek Żalek (ur. 1973) – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji.

 • Jeśli to jest naród, to rozumiem, że jest to naród, który miał krępującą przeszłość w SB i UB, ale to nie jest naród polski. Ludzie maszerujący w ramach hucpy KOD mają krępującą przeszłość w Urzędzie Bezpieczeństwa i Służbie Bezpieczeństwa, a więc zakrwawionych w krwi polskiej organach sowieckiej dyktatury.
 • Moim zdaniem po prostu jesteśmy świadkiem reality show, w którym niestety użyto dzieci jako zakładnika pewnego.
  • Opis: proteście niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.
  • Źródło: radiozet.pl, 9 maja 2018
 • Moje słowa nie wymagają tłumaczenia, opisują rzeczywistość. To wynik logicznego myślenia przesądza o ich znaczeniu. Jeżeli ktoś rozumie zakres pojęcia naród, to wie, że narodem są wszyscy obywatele. Tak stanowi Konstytucja RP. Zatem nikt nie może sobie uzurpować miana „narodu”, szczególne jakaś grupa protestujących w imię gloryfikowania płatnego agenta tajnych służb reżimu komunistycznego. W Polsce ścierają się dwie tradycje: żołnierzy niezłomnych oraz UB i SB.
 • Po tym, jak zachowują się opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można im dać tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą się zdarzyć niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły.

O Jacku Żalku[edytuj]

 • Nie pozwolę, by niedouczony młokos obrażał mnie i moich kolegów. W szeregach KOD-u są opozycjoniści z czasów PRL. Ludzie w tamtych czasach prześladowani, wielokrotnie aresztowani, pozbawiani środków do życia. W szeregach KOD-u są ludzie, którzy mają wysoko rozwiniętą świadomość obywatelską, dla których demokracja to podstawa bezpiecznego i przyjaznego narodowi państwa. Jak można ustawiać nas po stronie byłych oprawców, jak można tak łgać, tak traktować Polaków, których jedyną winą jest niezgoda na antydemokratyczne działania PiS-u. Nie ma na to mojego przyzwolenia. W swoim pozwie wnoszę o nakazanie pozwanemu Jackowi Żalkowi, by w terminie do jednego tygodnia od uprawomocnienia się wyroku zamieścił w programie telewizyjnym stacji TVN 24 oświadczenie o treści następującej: „Jacek Żalek, poseł na Sejm R.P. przeprasza p. Andrzeja Tarnawskiego, sympatyka i aktywistę Komitetu Obrony Demokracji za oszczercze sugestie implikujące związki osobiste, towarzyskie czy rodzinne osób uczestniczących w tzw. Marszach KOD-u z aparatem przemocy b. PRL oraz ludźmi z tymże aparatem współpracującymi, które to pomówienia prezentował on publicznie za pośrednictwem środków masowej informacji, w tym m. innymi w programie publicystycznym TVN 24”.
 • Ostatnio mieliśmy kuriozalną wypowiedź posła Żalka, że uczestnicy marszu KOD-u nie należą do narodu polskiego. W jakim wobec tego kraju ten człowiek żyje? Wydaje się zresztą, że trwa konkurs, kto bardziej obelżywie wypowie się o manifestacjach. Co świadczy również o irytacji.
 • Poseł Żalek z szyderczym uśmiechem stwierdził, że geje i lesbijki to nie są ludzie. Obóz prawicy ze szczucia na ludzi zrobił element kampanii. Chorzy z nienawiści odbieracie ludziom człowieczeństwo. Ile jeszcze osób skrzywdzicie, zanim zrozumiecie, że wasza nienawiść zabija?!
 • Panie Żalek, jest pan zerem. @KolendaK dziękuje za wyproszenie tego pana ze studia.
 • Wypowiedź posła Żalka jest kompromitująca. Przypomnę, że w 2001 roku IPN przeprowadził bardzo głębokie badania i cała akcja, musimy to powiedzieć z przykrością, to była akcja Polaków, to jest udokumentowane. Niemcy tam byli, ale mordowali Polacy.