Przejdź do zawartości

Hanna Śleszyńska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Hanna Śleszyńska (2007)

Hanna Śleszyńska (ur. 1959) – polska aktorka, artystka kabaretowa (Kabaret Olgi Lipińskiej) i piosenkarka (Tercet czyli Kwartet). Była żona Piotra Gąsowskiego.

  • Ci, którzy rozśmieszają ludzi, sami nie zawsze ciągle się śmieją. Poza tym nie jestem zawodowym komikiem. Ale przez kilkanaście lat wspólnego życia z Piotrem Gąsowskim nauczyłam się wiele rzeczy obśmiewać. Piotrek strasznie mnie rozśmieszał. Zawdzięczam mu wiele „śmiechowych zmarszczek”. Lubię, gdy na planie lub na scenie panuje wesoła atmosfera. Ale nie strzelam dowcipami na zawołanie.
  • Nie znoszę napuszenia, zadęcia. Praca w kabarecie nauczyła mnie dużego dystansu do siebie. Tak samo praca na estradzie. Śmieszy mnie, gdy któryś z aktorów dramatycznych lekceważąco się o tej pracy wyraża. To niech spróbuje wyjść na scenę i rozbawić kilkutysięczną widownię! To trudna sztuka.
  • Oczywiście dworujemy sobie troszkę z mężczyzn, ale przecież na to zasługują. Każda z nas w którymś momencie życia trafia na problemy z facetem – to normalne.
  • Skoro zawodzą wszystkie poradniki mówiące, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, że kobiety powinny to, a mężczyźni tamto, to może właśnie taka terapia przez śmiech, czyli potraktowanie problemów męsko-damskich z humorem, jest jakimś wyjściem z sytuacji?
  • Teatr to rozwój, także praca nad rolą to proces. Natomiast przychodzi się do serialu i gra się coś od końca albo na wyrywki trzy niezwiązane ze sobą sceny, to faktycznie zupełnie inna praca. Grałam np. w serialu Boża podszewka, gdzie pierwszy dzień zdjęciowy to był ostatni odcinek, 15 czy 16…

Zobacz też: