Przejdź do zawartości

Eric Burdon

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Eric Burdon

Eric Victor Burdon (ur. 1941) – angielski muzyk, wokalista zespołu The Animals, a później War.

  • Miejsce muzyki techno i w ogóle techniki jest pod maską samochodu. Nie ma ona nic wspólnego z prawdziwą muzyką. Najbardziej rytmicznym i najbardziej techno dźwiękiem, jaki znam, jest odgłos silnika Harleya Davidsona – rzeczywiście ma rytm.
  • Śmierć [Jimiego] była celowa. Umierał szczęśliwy. Umarł szczęśliwy i wykorzystał narkotyki, by zniknąć z życia i przenieść się gdzieś indziej.
    • Źródło: Charles R. Cross, Jimi Hendrix. Pokój pełen luster, tłum. Jarosław Rybski, Wydawnictwo Dolnośląskie, ISBN 9788324594320, s. 285.
    • Zobacz też: Jimi Hendrix
  • W Anglii doszło do tego, że przeprowadzane są testy na popularność różnych wykonawców. Słyszałem, że niedawno testowano Let It Bleed i kilka innych nagrań The Rolling Stones. Nie osiągnęły zadowalających wyników, więc nie nadaje się już ich muzyki. To szaleństwo. Myślę, że pod względem muzyki cofnęliśmy się do etapu, na którym byliśmy, zanim Muddy Waters przyjechał z Ameryki na trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i zanim Beatlesi wrócili z Hamburga, żeby nagrywać płyty w Anglii. Wróciliśmy do sytuacji sprzed 40 lat. Teraz liczy się ładna buzia, kolorowe światła i efekty specjalne.
  • W kosmosie nie ma nic, co dałoby nam szczęście. Tu na Ziemi mamy wszystko, co najcenniejsze we wszechświecie. Na jednym kwiatku, na jednym jesiennym liściu można zobaczyć, wszystkie kolory istniejące w kosmosie. To mi wystarcza. W moim odczuciu przyszłość niewiele ma do zaoferowania jednostce. Niszczymy ludy pierwotne, grupy etniczne, a przecież wszyscy należymy do jakiejś grupy etnicznej, jesteśmy ludami pierwotnymi, żyjemy na tej planecie i musimy o nią wspólnie dbać. Musimy też troszczyć się o zwierzęta. Ilekroć doprowadzamy do wyginięcia jednego ze zwierząt, działamy na własną szkodę. To tak, jakbyśmy ucinali sobie palec, w ten sposób okaleczamy własne ciało.