Polskie Radio Program III
Wygląd
Polskie Radio Program III (potocznie radiowa Trójka) – ogólnopolska, całodobowa, publiczna stacja radiowa.
- Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3 polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki.
- Filip Łobodziński: (...) W tamtych czasach, w latach siedemdziesiątych, byliśmy skazani na to, co promowali dziennikarze w Trójce, w związku z tym bardzo niewiele wiedzieliśmy o istnieniu The Velvet Underground czy Davida Bowiego, Talking Heads czy Ramones, nie mówiąc o większych odlotach w rodzaju Henry Cow czy The Residents.
dziennikarz: Sugeruje pan, że tamci dziennikarze robili słuchaczom krzywdę? Przecież właśnie o nich mówi się, że wychowali ze dwa pokolenia polskich fanów rocka.
Filip Łobodziński: Zgoda. Wychowali, ale wychowali niepełnie, czyli nie powiedzieli nam wszystkiego. Mówili o tym, co sami lubili. Postacie typu Lou Reed, Dawid Bowie, Tom Waits to były dla nas jakieś tam opowieści. Znaliśmy nazwiska, ale nie mieliśmy pojęcia, co tak naprawdę śpiewają. A ileż się można było onanizować kolejną płytą Yes?- opis: o muzyce rockowej (z naciskiem na rock symfoniczny) prezentowanej w latach 70. XX wieku w Programie III Polskiego Radia
- źródło: fragment wywiadu "Polscy dziennikarze muzyczni. Filip Łobodziński: już nie czuję potrzeby", z Filipem Łobodzińskim rozmawiał Paweł Piotrowicz, publ. Onet.pl 28 lutego 2015 [dostęp 2018-10-01]
- Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł”