Dyskusja użytkownika:Takizwyczajny1987

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.

Alessia, dyskusja 16:27, 1 lut 2011 (CET)

Re[edytuj]

Yyy... A dlaczego mnie za to przepraszasz? A tak w ogóle to lepiej podać kontekst, jeśli go znasz, niż usuwać cytat. Nawiasem mówiąc, taki cytat nie stawia nikogo w żadnym świetle - to tylko fragment utworu, fikcja literacka. :) Alessia, dyskusja 21:16, 1 lut 2011 (CET)

przeprosiłem bo miałem wrażenie że się zdenerwowałeś;) Myślę żeby lepiej tego fragmentu piosenki nie dodawać, bo jeżeli ktoś nie zna utworu ( at tekst współgra nie tylko z całością tekstu ale z muzyką) pomyśli sobie że jakiś dziwny ten tekst (Babcia co odebrała rentę)rozumiesz;)

Odpowiada się na stronie dyskusji osoby, która do Ciebie napisała, i podpisuje się pod wypowiedziami 4 tyldami. Niby po czym miałeś takie wrażenie? Nie powiedziałam na ten temat ani słowa, dopóki nie napisałeś do mnie o tym. Obawiam się, że po prostu miałeś nadzieję na jakiś ferment, a ponieważ nikt się nie zainteresował tym, że usunąłeś cytat, sam zaczynasz ten temat... Alessia, dyskusja 12:31, 2 lut 2011 (CET)

Co jest ważniejsze: Prawda nieopublikowana? Czy opublikowane kłamstwo? Ja toleruję cytaty, ale nie toleruję kłamstwa. Wiki-cytaty mają nadrzędny cel: być jak najbliżej prawdy, bo po co mi cytaty choćby mówione przez samego prezydenta Ameryki skoro wprowadzają w błąd? Proszę Cie o jedno; jeżeli mnie upominasz teraz i przywracasz cytat bo tego wymaga sprawiedliwość, to ok. Ale jeżeli mnie teraz upominasz i pozwalasz na dodawanie cytatów, które są kłamstwem, dlatego że dodałeś mnie na listę ludzi którzy Ci podpadli, i teraz będziesz cenzurował każdą moja poprawkę, to proszę ochłoń trochę z emocji za każdym razem i bądź profesjonalny. Ktoś dodał cytat który jet kłamstwem - tego już nie ocenzurujesz? Zastanów się czy może nie cenzorować cytatów które kłamią? To byłby ogromny pożytek. A przecież da się je weryfikować. Poza tym Cytat ten jest wierutnym kłamstwem które dosłownie sprawia że się duszę, bo jest o mnie (Kościele), a nie jest prawdą. Gdyby ktoś mówił na wiki-cytatach jakieś wiadome kłamstwo o tobie najbliższych rzeczach które doskonale znasz tez byś na to pozwalał? Zostaje mi tylko dodać po tym cytatem cytat JPII o tym że to właśnie w imię wiary w swoją wygodę najwięcej ludzi jest mordowanych? To byłby pong-pong a nie wikicytaty... Proszę Cię odpowiedz, bez zbędnych emocji. Ja nie chce na Wikipedii toczyć bezsensownych sporów, ale chce by Wikipedia była PRAWDZIWA, a to chyba jej najwyższy cel, w końcu to encyklopedia, a nie zlepek "tego co się ludziom wydaje"? Pozdrawiam! :)

Usuwanie cytatów[edytuj]

Nie usuwaj cytatów, z którymi się nie zgadzasz. Jest to niezgodne z zasadami projektu. Cytaty tu zamieszczamy, ale ich nie oceniamy. To jest czyjaś sprawa, co powiedział i dlaczego.
Kolejną tego typu edycję potraktuję jako świadomy wandalizm i zostaniesz zablokowany. Alessia, dyskusja 11:16, 13 lip 2011 (CEST)

Czy mógłbyś być tak uprzejmy i zapoznać z obowiązującymi tu zasadami oraz ze stroną Wikicytaty:Informacje prawne? Nie usuwa się cytatów z powodu "nie zgadzam się z cytatem, uważam, że to bzdura". To jest wandalizm.
Nie będę z Tobą dyskutować nad merytoryczną zawartością tego konkretnego cytatu, bo moja opinia to moja sprawa. Wikicytaty nie są miejscem na dysputy religijne czy filozoficzne ani żadne inne.
Nawet jeśli cytat nie przedstawia prawdy, to jest to tylko wypowiedź danej osoby, jak np. Byłam w wielu nadmorskich miastach takich jak Kanada. (Britney Spears). I nic komu do tego, co kto uważa i w co wierzy. To jest pogląd danej osoby, a nie mój, Twój czy innego użytkownika.
Odpowiada się na stronie dyskusji użytkownika, z którym się rozmawia. Alessia, dyskusja 12:08, 13 lip 2011 (CEST)
Aha, jeszcze jedno. Wikicytaty to nie encyklopedia, tylko zbiór cytatów, jeśli tego nie rozumiesz, to masz problem. Alessia, dyskusja 12:10, 13 lip 2011 (CEST)

Mam nadzieję ze jednak zdajesz sobie sprawę że ty jako moderator, tworzysz TU "prawdę" bo usuwasz to co Ci się nie podoba, akceptujesz co podoba, anulujesz poprawki, jeżeli Toja racja jest "prawdziwsza". Uważaj bo to odpowiedzialne zajęcie, bardzo. I była byś ignorantem gdybyś nie wiedziała że na wiki-cytatach ludzie piszą stronnicze cytaty po to by tworzyć poprzez ilość cytatów pewne "prawdy", czyt. Manipulują. Manipulacji Regulamin wikicytatów nie uwzględnił? Dlatego że trudno ją wykryć. Dlatego są osoby takie jak Ty które mają emocje i umysł by analizować,a nie być jak automat. Prawo (regulamin wikicytatów) nie jest wyryty w kamieniu, tylko oddany do osądu adminom, bo inaczej nie było by tu połowy cytatów. PS. Wikicytaty są częścią encyklopedii i nawet gdyby nie z założenia to ludzie słowo "Wiki" (które już tak jest nacechowane) będą kojarzyli z prawdą. PS. Jaka jest rola administratora wikicytatów? Weryfikacja prawdy i utrzymanie porządku? W twoim mniemaniu raczej tylko to drugie? Więcej pokory.

Zasady, które tu obowiązują, zostały wypracowane i zatwierdzone przez ogół. Swoje prywatne opinie możesz prezentować na jakimś blogu, ale nie tutaj. Administrator nie jest od oceniania zawartości cytatów, zwłaszcza że prawda jest względna. Z punktu widzenia autora tekstu jest taka, jaką zaprezentował. Być może wziął pod uwagę to, że po każdej stronie frontu duchowni błogosławili żołnierzy i mówili, że Bóg jest z nimi, więc niejako wysyłali ich w imię Boga. Zapewne wiesz też o porozumieniach Adolfa Hitlera z papieżem.
Każdy inteligentny człowiek wie, czym jest cytat, a czym definicja, i nie ma co tu się nad tym rozwadniać. Poza tym każdy ma prawo do własnych poglądów, a my ich nie oceniamy, tylko publikujemy cytaty. A jeśli ktoś miałby przeczytać sobie jakiś cytat i wziąć go do serca, nie sprawdzając faktów, kontekstu i wypowiedzi polemicznych, to nie moja ani Twoja sprawa, że sam się ogranicza.
Cytaty z filmów, książek i programów telewizyjnych są w dużej mierze fikcją. Nie uważasz chyba, że skoro w serwisie są np. cytaty ze Smerfów czy Gumisiów, to propagujemy kłamstwo, bo to są postacie fikcyjne. Nie można brać świata wyłącznie serio, bo kończy się to źle.
Trzymaj się zatem ustalonych zasad albo pobaw się gdzie indziej. Więcej z Tobą dyskutować nie będę, bo do Ciebie nie dociera to, co piszę. Lekceważysz zasady nawet tym, że odpisujesz tu, a nie tam, gdzie powinieneś, więc nie będę tu komentować, komu brakuje pokory... Alessia, dyskusja 15:50, 14 lip 2011 (CEST)