Dyskusja użytkownika:Rkty234

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.

Maitake (dyskusja) 20:55, 17 wrz 2019 (CEST)

Jürgen Thorwald[edytuj]

Byłbym bardzo wdzięczny za podanie jakichś szczegółów dotyczących książki, z której pochodzą dodane cytaty: tuż pod nagłówkiem – nazwisko tłumacza, miejsce wydania i wydawnictwo (i datę wydania polskiego, jeśli to nie 1951), a pod każdym cytatem – numer strony z tego wydania, żeby w razie potrzeby łatwo można było skontrolować cytaty. Poza tym standardowo cytaty sortuje się alfabetycznie, więc to też trzeba poprawić. No i pamiętać, by nie dodawać zbyt długich fragmentów, bo to jednak Wikicytaty. Maitake (dyskusja) 20:55, 17 wrz 2019 (CEST)

@Maitake Dodałem ISBN, wydawnictwo, nie znam tłumacza i nie wiem jakie są strony, bo to był ebook, skróciłem długie cytaty Rkty234 (dyskusja) 21:42, 29 wrz 2019 (CEST)

Re: Wegecjusz[edytuj]

Źródeł mogą nie mieć jedynie te cytaty, które zostały zamieszczone przed wprowadzeniem obowiązku dodawania źródeł. Szanujemy zasadę „lex retro non agit”. Ale i te są w miarę możliwości uzupełniane.
Po co miałem pytać, gdzie są źródła. Wystarczy, że ich nie było tam, gdzie być powinny, czyli pod nowymi cytatami. Jeśli dodasz wiarygodne i rzetelne źródło (to nie mogą być jakieś ecytaty.pl, najlepsze jest pierwotne), to zawsze możesz przywrócić cytat. Mrnr84201 (dyskusja) 17:16, 6 lis 2019 (CET)