Dyskusja użytkownika:Mborkows

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.

Alessia, dyskusja 21:28, 18 lut 2010 (CET)

Źródła[edytuj]

Proszę, uzupełnij źródło cytatu autorstwa Adama Darskiego na temat piractwa. Podawanie sprawdzonych źródeł sprawia, że Wikicytaty są wiarygodniejsze. Pozdrawiam Jos. - dyskusja 18:08, 17 paź 2010 (CEST)

Proszę nie dodawać cytatów bez wiarygodnego źródła. Podanie sytuacji, w jakiej wypowiedziano dane słowa, to tylko opis, a nie źródło. Alessia, dyskusja 00:14, 4 lis 2011 (CET)
Jakiś czas temu społeczność Wikicytatów ustaliła, że nie dodajemy żadnych nowych cytatów bez wiarygodnego źródła, czyli linku do wiarygodnej strony internetowej lub adresu bibliograficznego. A źródło, jak widać, dodał ktoś inny, czyli - wbrew Twojemu twierdzeniu - dało się je znaleźć. Niestety, zamiast poprawić swój błąd wolisz zostawić niedoróbkę i jeszcze mieć pretensje, że cytat został usunięty. Proszę, zapoznaj się z zasadami korzystania z Wikicytatów i stosuj się do nich. Kolejne naruszenie ich przez Ciebie spowoduje blokadę. Alessia, dyskusja 13:46, 4 lis 2011 (CET)
Poczytaj zasady (zwłaszcza sekcję "Zasady ogólne", p. 5). Zostały one spisane na podstawie propozycji użytkowników i dyskusji w Barze, stron dyskusji niektórych artykułów oraz rozmów pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, a następnie poddane dyskusji w Barze; sprzeciwów nie było. Od maja 2011 roku każdy nowo dodany cytat nieposiadający rzetelnego źródła jest usuwany (lub ewentualnie uźródławiany); postanowiliśmy jednak nie usuwać wcześniej dodanych cytatów bez źródła (ich stopniowym uźródławianiem zajmuje się projekt Weryfikacja). Jak sam zauważyłeś, wiele z wcześniej dodanych cytatów nie ma jeszcze źródła, dlatego tym bardziej nie należy dodawać kolejnych niewiarygodnych cytatów.
Myślę, że zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Ogół użytkowników stawia raczej na wiarygodność projektu, a nie na dodawanie czego popadnie. W przeciwnym razie każdy mógłby manipulować cudzymi wypowiedziami i wyrywać cytaty z kontekstu, a nawet dodawać zupełne bzdury, co - jak chyba sam rozumiesz - jest postawą naganną. Również z puntu widzenia prawa nie wystarczy jedynie imię i nazwisko (lub pseudonim) autora cytatu, potrzebne jest źródło (np. tytuł publikacji lub link do cytowanego artykułu), a w przypadku tłumaczeń także imię i nazwisko tłumacza.
Jeśli dodajesz cytat, na ogół przecież nie szperasz w pamięci i nie przypominasz sobie, co tam ktoś powiedział czy napisał, ale raczej korzystasz ze źródła, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś je podał i nie utrudniał pracy administratorom i innym osobom uprawnionym do zatwierdzania wersji stron.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam Ci stanowisko Wikicytatów wystarczająco jasno, bo na dalszą dyskusję szkoda mi czasu. Pozdrawiam i życzę udanych edycji. Alessia, dyskusja 17:16, 4 lis 2011 (CET)