Dyskusja użytkownika:JoRK

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witaj :)
Smile 2.jpg

Witamy w Wikicytatach! Dzięki, że zechciałeś/aś poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mam nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, odwiedź strony pomocy, zadaj je w Barze lub na mojej stronie dyskusji. Pozdrawiam Cię serdecznie!

Zuzanna 09:46, 30 maj 2008 (CEST)

"Wojska darmo..."[edytuj]

Witaj! Nie tworzymy stron wg cytatów, ale dodajemy je do stron tematycznych (w przypadku tego cytatu o wojsku, możesz go dołączyć do stron wojsko, dowódca lub stworzyć stronę zbierającą cytaty z autora tej wypowiedzi); życzę udanych edycji, pozdrawiam, Zuzanna 09:46, 30 maj 2008 (CEST)

Nie wpisujemy własnych obserwacji, wypowiedzi. Zuzanna 09:58, 30 maj 2008 (CEST)
Wiem, przywitanie musiało być takie, bo podobne sytuacje bardzo zwracają uwagę :-) chodzi o to, że cytat, który dodajesz musi być dziełem encyklopedycznego autora (oczywiście może być inaczej w przypadku przysłów, bo czasami są one po prostu zaczerpnięte z tradycji ludowej, nie koniecznie zawsze z literatury) lub sam świadczyć o swojej encyklopedyczności (np. być wypowiedzią wyrwaną z filmu). Zobacz tu: Wikicytaty:Czym Wikicytaty nie są: ...miejscem do umieszczania własnych wypowiedzi. W artykułach umieszczamy jedynie wypowiedzi osób sławnych lub zasłużonych, bądź też słowa w jakiś sposób zakorzenione w kulturze. Mam nadzieję, że to Cię nie zniechęci. Możesz przecież wstawiać cytaty osób, które Cię inspirują. Pozdrowienia! Zuzanna 15:49, 30 maj 2008 (CEST)