Dyskusja użytkownika:Askuasku

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.


Utworzona przez Ciebie strona nie spełnia przyjętych przez nas standardów. Proszę o niezwłoczne poprawienie. Alessia, dyskusja 22:12, 7 lut 2012 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Bardzo proszę stosować się do przyjętych tu obyczajów. Nie piszemy czegoś takiego jak "przerywniki w trakcie filmu, przypadkowe postacie", strony umieszczamy w kategoriach, nie piszemy w notce informacji, które nie służą tu niczemu (to strona z cytatami, a nie o filmach), zawsze podajemy autora cytatów. Brak autora to naruszenie praw autorskich, a strona naruszająca prawa autorskie nadaje się do skasowania. Autorem cytatów z filmu jest scenarzysta. Jeśli jest możliwość, należy też podać tłumacza. Jeśli w cytatach występują wulgaryzmy, umieszczamy stosowny szablon o tym informujący. Cytaty dodajemy w kolejności alfabetycznej... Zanim się zapisze zmiany, trzeba zobaczyć na podglądzie, czy strona ma ręce i nogi, żeby nie zawalać ostatnich zmian wieloma edycjami-poprawkami.
Dlatego najpierw, zanim się cokolwiek doda na stronie, trzeba się zapoznać z obowiązującymi zasadami, a dopiero potem - jeśli się wszystko rozumie - zabierać za edytowanie. Proszę dokładnie zapoznać się z zasadami formatowania, a następnie przyjrzeć się poprawnie utworzonym stronom, zanim dokonasz jakiejkolwiek następnej edycji. Alessia, dyskusja 13:13, 9 lut 2012 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]