Dyskusja użytkownika:Abronikowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.

Alessia, dyskusja 22:02, 2 mar 2010 (CET)

Sprawy techniczne[edytuj]

Witaj, w sprawach technicznych zwracaj się, proszę, do administratora Sp5uhe, ja się na tym kompletnie nie znam. :) Nie wiem jednak, czy taki szablon jest tu potrzebny. Na ogół podajemy jedynie autora i tytuł, w przypadku czasopisma – nr i rok, w razie potrzeby nazwisko tłumacza czy rok wyd. publikacji, nie wdając się w dalsze szczegóły, a cytując z jakiejś strony internetowej kopiujemy po prostu link i podajemy jej nazwę (większość zostawia goły link, ale to głupio wygląda), raczej nikt tu nie wpisuje daty dostępu jak na Wikipedii, ja przynajmniej takiej praktyki tu nie spotkałam. Trochę byłoby dużo roboty zmieniać wszędzie format źródła, w Wikicytatach są nieco inne zasady edycji i schematy stron niż w Wikipedii. Nie mnie jednak decydować o tak poważnych zmianach. Przy okazji – staramy się tu zbytnio nie linkować do Wikipedii, wystarczający jest link na początku artykułu, dodatkowe stosujemy tylko w naprawdę szczególnych wypadkach, np. jakiegoś wyjątkowo mało znanego pojęcia, które wymagałoby dodatkowych wyjaśnień. Alessia, dyskusja 23:51, 2 mar 2010 (CET)

Cytowanie szablonami[edytuj]

Technicznie nie jest problem przenieść szablony cytowania do Wikicytatów, ale wydaje mi się, ze one nie będą tutaj przydatne. Obecnie nie stosujemy w artykułach prawie żadnych szablonów, co pozwoliło zachować niezwykłą łatwość poprawiania i dodawania nowych stron z cytatami. Dzięki temu Wikicytaty przyciągają młode osoby, które dopiero próbują swoich sił w projektach Wikimedia. sp5uhe dyskusja edycje 11:10, 3 mar 2010 (CET)

Linki[edytuj]

  • Fajnie, że przyłączyłeś się do nas na dobre. Proszę jednak, nie dodawaj linków wewnątrz cytatów, a już tym bardziej do Wikipedii. Alessia, dyskusja 15:42, 4 mar 2010 (CET)
    • Zaleca się nie umieszczać linków wewnątrz cytatów, dotyczy to wszelkich linków, także do innych haseł w projekcie. Odsyłam do Baru – [1], pozycja nr 23 „Linki wewnętrzne”. Można napisać możliwie zwięzły komentarz objaśniający (Opis: ..., tu ew. link, jeśli naprawdę jest potrzebny). Kto będzie chciał szukać dalszych informacji, z pewnością je znajdzie. Alessia, dyskusja 19:05, 4 mar 2010 (CET)
      • Też tak miałam, ale teraz szybciej się przestawiam. Tylko czasem tworząc hasło w Wikipedii, zaczynam od w: :) Alessia, dyskusja 00:29, 5 mar 2010 (CET)

Kategorie[edytuj]

Może ja odpowiem szybciej. Liczba w nawiasie pokazuje, ile jest podkategorii, a nie ile jest artykułów. Alessia, dyskusja 10:43, 10 mar 2010 (CET)

Takie kwestie chyba można przedyskutować w Barze. Alessia, dyskusja 12:07, 10 mar 2010 (CET)

Ad:Dyskusja użytkownika:Sp5uhe[edytuj]

Liczba za nazwą kategorii oznacza ile jest podkategorii danej kategorii, a nie liczbę stron w kategorii. Faktycznie trochę jest to mylące. sp5uhe dyskusja edycje 12:04, 10 mar 2010 (CET)

Poszukiwacze zaginionego przycisku formatowania automatycznego...[edytuj]

Nie Ty jeden jesteś poszukiwaczem zaginionego przycisku formatowania :) Ja też go nie umiałem znaleźć, ale dopiero ten przycisk odnalazłem, gdy wyłączyłem nowe opcje (tam było niedawno wprowadzone jakieś gruntowne innowacje w Wikicytatch). W starych opcjach to jest. pozdrawiam Instruktorek 22:10, 28 paź 2010 (CEST)

Guzik automatycznego formatowania[edytuj]

Ten guziczek nie jest widoczny z nowymi skórkami. Powinienem go poprawić, ale zupełnie nie miałem ostatnio kiedy. Możesz być jednak pewien, że o tym pamiętam. sp5uhe dyskusja edycje 02:25, 30 paź 2010 (CEST)

Re:Rollback[edytuj]

Niezalogowani nie mają na pewno, ale czy w przypadku zalogowanych użytkowników zależy to od przynależności do grupy administratorów, to nie wiem. Alessia, dyskusja 23:37, 20 mar 2011 (CET)