Dyskusja:Lech Wałęsa

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

czy ktoś wie o co chodziło z tym zającem?? a jaki sens ma taa wypowiedź o rybach? --Slawojar 21:44, 22 lip 2004 (UTC)

Dodajcie "Nie o take Polskie walczyłem" i "Ja jestem za, a nawet przeciw" bo ja gdzieś posiałam swoje hasło chyba.

Parę dni temu w wywiadzie dla TVN24: "Trudno tego woła wodzić, jak on nie chce chodzić." --212.2.100.181 05:47, 22 maj 2007 (CEST)[odpowiedz]

Proszę dodać w dziale o Lechu Wałęsie:

 • Co to jest "zasiedli z NAMI"? (do rozmów przy okrągłym stole) Z jakimi "nami"? Zasiedli ze swoimi agentami troskliwie wybranymi przez p. gen. Czesława Kiszczaka – oraz z reprezentantami eurolewicy, żydokomuny i czego tam jeszcze chcieć. Ponieważ (...) nie zaliczamy się do żadnej z tych dwóch kategoryj – więc skąd ten zwrot "z nami"? Ani Adam Michnik, ani p. Lech Wałęsa MNIE nie reprezentowali!!!

Każdy może dodawać tutaj cytaty. Ty też i inni. Przeniosłem ten cytat oczywiście na stronę artykułu. sp5uhe dyskusja edycje 07:29, 12 cze 2007 (CEST)[odpowiedz]

"Po pierwszym strajku w stoczni w grudniu 1970 r. przysiągłem Bogu i sobie, że będę walczył aż do zwycięstwa nad komunizmem. Byłem przywódcą strajku, próbowałem różnych możliwości i różnych sposobów walki. Aresztowano mnie wiele razy. Za pierwszym razem, w grudniu 1970 r. podpisałem 3 albo 4 dokumenty"

Znalazłem rozszerzoną wersję. Chyba warto wzbogacić ten cytat?

Cytat w haśle ma podane źródło. Możesz podać źródło dla tych dwóch pierwszych zdań? Jednak w moim odczuciu nie wnoszą one nic nowego poza podkreśleniem, że Pan Prezydent Lech Wałęsa zrobił w jednym zdaniu błąd językowy. W moim odczuciu miarą wielkości człowieka, a na pewno Prezydenta nie jest poprawne wysławianie, tańczenie czy gra w rzutki. Naczelnik Piłsudski gorzej jeszcze mówił niż Lech Wałęsa, a nikt mu tego nie wytykał, bo nie śmiał. Szkoda, że te czasy minęły. sp5uhe dyskusja edycje 00:27, 22 gru 2007 (CET)[odpowiedz]
Proszę o usunięcie poniższego cytatu, jako że jest poświęcony Okrągłemu Stołowi (w tym haśle też się znajduje), a nie Wałęsie (wymienione tylko nazwisko, nie jest to opinia na temat Wałęsy):
 • Co to jest "zasiedli z NAMI"? (do rozmów przy okrągłym stole) Z jakimi "nami"? Zasiedli ze swoimi agentami troskliwie wybranymi przez p. gen. Czesława Kiszczaka – oraz z reprezentantami eurolewicy, żydokomuny i czego tam jeszcze chcieć. Ponieważ (...) nie zaliczamy się do żadnej z tych dwóch kategoryj – więc skąd ten zwrot "z nami"? Ani Adam Michnik, ani p. Lech Wałęsa MNIE nie reprezentowali!!!
Usunięte. Rinfanaiel - co myślisz? 21:42, 22 lut 2008 (CET)[odpowiedz]

Parę cytatów z Wałęsy.

 • Czuj się odwołany.
  • Opis: Faks do Henryka Wujca z informacją o odwołaniu go ze stanowiska sekretarza Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, początek tzw. wojny na górze, 1 czerwca 1990 r.
 • To, co zrobiła pani Gronkiewicz - Waltz, to jest solidarność hieny. Gdy jedna hiena pada, druga skacze jej do gardła.
  • Opis: Opinia o kandydaturze Hanny Gronkiewicz - Waltz w wyborach prezydenckich w 1995 r. Kandydatura ta przyczyniła się do rozdrobnienia głosów wyborców prawicowych.
  • Źródło: Anna Laskowska Słówka historyczne czyli III Rzeczpospolita w cytatach, s. 110
 • Wszystko oddałem Polsce, a naród mnie zrównał z komunistą. Straciłem wiarę w sens mojej walki. 25 lat bez sensu.
  • Opis: Reakcja na wynik wyborów prezydenckich w 1995 r.
  • Źródło: Anna Laskowska, Słówka historyczne czyli III Rzeczpospolita w cytatach, s. 117
 • W ogóle nie spodziewałem sie przegranej. Dostałem policzek od paru ludzi. Zgodnie ze Starym Testamentem oddam go tak, że szczęka opadnie.
  • Opis: Reakcja na wynik wyborów prezydenckich w 1995 r.
  • Źródło: Anna Laskowska, Słówka historyczne czyli III Rzeczpospolita w cytatach, s.118
 • Dziś interes jest tam lepszy aniżeli nawet w Stanach. A wiecie dlaczego? Bo interes robi się na brakach i głupocie.

Pantelejmon 21:45, 3 maj 2008 (CEST)[odpowiedz]

 • Mali ludzie. Wierzą, że jak mnie zniszczą, to urosną.
 • Nawet Pan nie pomyśl, kiedykolwiek, że Wałęsa mógł być po tamtej stronie, że Walęsa mógłby być agentem. Pomyślenie jest zbrodnią wobec mnie. Czy Pan rozumie?

Cytaty dodaje się na stronie artykułu, nie zaś jego dyskusji! Jos. - dyskusja 17:22, 21 sty 2010 (CET)[odpowiedz]

Jak dodaje się cytaty na stronie artykułu? --Gie 02:07, 21 lip 2011 (CEST)[odpowiedz]

 • W tamtym czasie wszyscy podpisywali i ja też podpisałem. Podpisałem nie z myślą, że kiedykolwiek przejdę na tamtą stronę, że zdradzę, tylko z myślą "jak was ograć", "już ja wiem, gdzie jest błąd", "ja już się przygotuję"; i tak zrobiłem, i się przygotowałem, i poprowadziłem.

--wyzimir 14:09, 07 kwi 2012 (CEST)[odpowiedz]

Trzeba uźródłowić cytaty (bez źródła)[edytuj]

Trzeba uźródłowić cytaty (bez źródła). Instruktorek 21:53, 9 gru 2010 (CET)[odpowiedz]

Wątpliwości[edytuj]

Tak z ciekawości pytam...Wikicytaty gromadzą cytaty osób encyklopedycznych. Tacy esbecy jak kapitan Graczyk i Stachowiak są ency? Instruktorek 16:32, 12 maj 2011 (CEST)[odpowiedz]

Rozmowy z pułkownikami[edytuj]

 • Nie zarzuci pan mi nic, że w Gdańsku miał pan jednego człowieka, który wam mógł się nie podobać. Wyczyściłem. Nie zarzuci mi pan też, że tam, gdzie miałem wpływ, to znaczy w prezydium Komisji Krajowej [NSZZ „Solidarność”], które dobierałem, dobrałem jednego człowieka, który wam nie odpowiadał. Pytałem się nawet. Myśli pan, że odsunięcie Onyszkiewicza, Modzelewskiego czy Gwiazdy to była łatwa sprawa? Poradziłem sobie jednak. (...) W Gdańsku wyrzuciłem wszystkich, którzy wam się mogli nie podobać – Borusewicza, Walentynowicz.

Państwo Europa[edytuj]

Mikroblog[edytuj]

Jak wiadomo, od roku Lech Wałęsa pisze na mikroblogu pod adresem http://www.wykop.pl/ludzie/lechwalesa/ Czy waszym zdaniem znajdujące się tam teksty nadają się do publikacji na tutejszej stronie? --188.127.23.247 10:48, 2 paź 2014 (CEST)[odpowiedz]

Jako człowiek niedzisiejszy chciałbym powiedzieć, że nie, ale prawda jest taka, że to źródło jak każde inne. Zerо πiσ 18:16, 4 paź 2014 (CEST)[odpowiedz]