Przejdź do zawartości

Najwyższy Czas!

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Najwyższy Czas! – polityczno-społeczny tygodnik konserwatywno-liberalny związany z Unią Polityki Realnej.

  • Tylko „Najwyższy Czas!” ośmielił się wydrukować dwa felietony i jeden artykuł (trzy łyżki dziegciu) wytykające panu K. polityczne Dworskie maniery, czyli maniery dworaka, dworskość proreżimową (notabene tak udatnie przezeń wykpioną, jako ciężki grzech etiopskich dworaków, „Cesarzem”).

Postępy[edytuj]

  • W Szwecji powstała „Inicjatywa Feministyczna”. Żąda likwidacji instytucji małżeństwa (również „homo-małżeństw”) i „stworzenia norm prawnych dla w pełni otwartych form dobrowolnego współżycia dwóch lub więcej osób, niezależnie od ich płci”. Postępowi socjolodzy „oceniają potencjał wyborczy” tej partii na 20%. My pytamy: jak umysł feministyczny godzi „w pełni otwarte formy współżycia” z „normami prawnymi”?
  • KE w ciągu 12 miesięcy zdecyduje o dacie wycofania znajdujących się już na rynku zapalniczek bez zabezpieczeń. KE zabrania też produkowania zapalniczek przypominających zabawki. Rocznie około 40 nieletnich ginie, a 1500–2000 doznaje obrażeń w krajach WE w efekcie posługiwania się zapalniczkami. A ile ginie od nożyczek?
  • Wg „Gazety Prawnej”, żaden podatnik, który uzyskał dochody za granicą i nie złożył PIT-u w Polsce, będąc do tego zobowiązany, nie może spać spokojnie. My wierzymy w polskie bałaganiarstwo.
  • Forum Młodych PiS zażądało, by bielskie szkoły, urzędy i szpitale przestały prenumerować „Gazetę Wyborczą”?
  • W Belgii jakiś dewiant zamordował Murzynkę i białą dziewczynkę. Nazwano to „zabójstwem na tle rasowym”, bo zabójcą był... bratanek posłanki nacjonalistycznej partii „Vlaams Belang”. Środowiska arabskie nazwały to „rasistowską rzezią”. Wietnamczycy milczą.
  • Faszyzm czy paranoja? Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział wydanie ustawy zezwalającej na zatrudnienie pielęgniarki zza granicy tylko wtedy, jeśli tamtejszy NFZ „nie będzie w stanie obsadzić stanowisk Brytyjkami”. Proponujemy to samo narzucić klubom piłkarskim!
  • „Rzplita” ustaliła, że po zawaleniu się hali wystawowej w Katowicach SLD zamówił sondaż w Pentorze, aby sprawdzić, czy za tragedię można obwinić rząd i prezydenta. Jednak wówczas 87% Polaków chwaliło p. Kazimierza Marcinkiewicza i jego ministrów, co zniechęciło liderów SLD do ataku na rząd i prezydenta. Podobno jest to dowód na „profesjonalizację polskiej polityki”. Faryzeusze byli, wedle tej definicji, „profesjonalistami kapłaństwa”.
  • Wrocławscy policjanci zatrzymali 31-letniego Mariusza T., podejrzewanego o administrowanie stroną internetową „Blood and Honour”, na której publikowano „faszystowskie” treści oraz adresy i wizerunki „wrogów rasy”. Dzięki współpracy z FBI strona została zablokowana. A poza tym mamy wolność słowa.

Przegląd prasy[edytuj]

Fragment przeglądu prasy (zgodnie z konwencją przyjętą w samym tygodniku, cytaty prasowe oznaczone są grubą czcionką)

  • Czyżby wyczerpały się fundusze na „walkę z antysemityzmem” w Szwecji? „GW” informuje o raporcie, z którego wynika, że „aż” 15 proc. Szwedów uważa, że „Żydzi mają dziś na świecie zbyt dużo władzy. 14 proc. do pewnego stopnia zgadza się ze sformułowaniem, że «Żydzi wykorzystują Holokaust w celach ekonomicznych i politycznych». Raport wywołał krytyczne reakcje: «Głównym zajęciem życiowym Bachnera (twórcy raportu – Q) jest tropienie antysemityzmu i potrafi się on go doszukać wszędzie. Znalazłby niezbite dowody na jego istnienie także wśród pingwinów na Antarktydzie» – szydzi lewicowy pisarz i felietonista Jan Guillou. Henrik Bachner sugeruje, że za atakami na jego raport kryje się antysemityzm. Paranoja.