Bartosz Węglarczyk

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bartosz Węglarczyk (2013)

Bartosz Węglarczyk (ur. 1971) – polski dziennikarz i prezenter telewizyjny.

 • Dla Al-Kaidy to fatalny znak, bo oznacza, że już kolejny kraj przestał być bezpieczną kryjówką. Al-Kaida na pewno będzie próbowała w najbliższych tygodniach udowodnić, że nadal jest poważną siłą, ale śmierć Osamy ben Ladena i prodemokratyczne rewolucje zmiatające kolejnych arabskich przywódców to prawdziwy początek końca radykalnych, średniowiecznych, imperialnych i dyktatorskich pomysłów Al-Kaidy na urządzenie świata.
 • Dyktator żadnego kraju na Bliskim Wschodzie nie może teraz spać spokojnie. Skoro udało się w zasadzie bez rozlewu krwi obalić potężnego Hosni Mubaraka, to znaczy, że jego los może podzielić każdy. Są jednak tacy, który czują się bezpieczniej. I tacy, którzy jednak boją się bardziej
 • Interwencja w Libii musi mieć ograniczone cele i czas trwania. Ameryki ani Europy nie stać na kolejną długą wojnę w kraju muzułmańskim ani z powodów politycznych, ani gospodarczych, ale również i moralnych. To Libijczycy sami muszą obalić Kaddafiego, świat może im co najwyżej w tym pomóc. (…) To dobitny znak dla innych szaleńców tytułujących się przywódcami czy prezydentami – nie mogą bezkarnie mordować swych poddanych.
 • Porozumienie Jewgienija Prigożyna z Kremlem, ogłoszone w sobotę wieczorem przez białoruskiego dyktatora, śmierdzi na odległość. Bananami, czyli zwyczajami gdzieś z afrykańskich lub latynoskich patokrajów, w których oficerowie w ociekających złotem i brzęczących od medali mundurach robią pucze i dobijają targów, a my wszyscy wiemy, że za buńczucznymi słowami stoi... no właśnie, bananowa republika, czyli państwo napuszone do granic możliwości, ale jednocześnie skrajne słabe.
  • Opis: buncie Prigożyna i jego konsekwencjach
  • Źródło: onet.pl, 24 czerwca 2023
 • W przeciwieństwie do tweetu Lisa PiS-owscy spece od twitterowego topora rąbią równo. Idziesz na marsz 4 czerwca? Popierasz mordowanie ludzi w Auschwitz. Jesteś nazistą. Współodpowiadasz za zamordowanie 6 mln Polaków, faszysto.
  • Opis: o spocie PiS, w którym hasła związane z marszem opozycji, który odbył się 4 czerwca 2023 zestawiono z kadrami byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
  • Źródło: onet.pl, 31 maja 2023

O Bartoszu Węglarczyku[edytuj]