Przejdź do zawartości

Andrzej Grzesik

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Andrzej Grzesik (ur. 1967) – polski polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji.

 • Co się dziwić ludziom, że są wkurzeni? Powtarzają mi: „Słuchaj, zadaliśmy się z oszustami”.
 • Dziećmi też należałoby się zająć, bo bardzo wyrosły, a w ostatnich latach miałem dla nich mało czasu. Gdy szedłem do Sejmu, syn miał pięć lat, dziś 11, a córeczka to już ośmiolatka.
  • Opis: o planach na przyszłość po przegranej w wyborach w 2007.
  • Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 26 października 2007
 • Ja przez ostatnie lata starałem się wychować nowe pokolenie partii. Za dobrą, rzetelną pracę obiecywałem ludziom pierwsze miejsca na naszych listach wyborczych. Tymczasem do okręgu rybnickiego oraz bielskiego „warszawka” w ostatniej chwili zesłała nam spadochroniarzy z Dolnego Śląska. W ten sposób liderem w rybnickim okręgu wyborczym został niejaki pan Nowak, a w bielskim Kozak. Po raz pierwszy słyszę o takich działaczach Samoobrony. To samo zresztą dotyczy lidera katowickiej listy naszej partii, wicedyrektora oddziału narodowego Funduszu Zdrowia Lecha Wędrychowicza.
 • Pomimo zapewnień reformatorów rządu Jerzego Buzka reforma administracji wbrew tym zapewnieniom obniżyła znaczenie takich miast, jak Częstochowa. Oto z dnia na dzień Częstochowa ze stolicy województwa stała się jednym z wielu miast województwa śląskiego bez możliwości decydowania o własnym regionie. Ale na szczęście pracowite społeczeństwo i światli działacze ziemi częstochowskiej, mając szansę budowy różnych instytucji działających dla dobra publicznego, taką szansę wykorzystywali. Do takich chlubnych przykładów stworzenia czegoś trwałego, bez względu na reformatorskie zawieruchy, należy Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie.
  • Opis: fragment wystąpienia w Sejmie, 30 czerwca 2004
 • Sam podczas zakupów proszę ekspedientki, aby nie pakowały ich do plastikowych woreczków. Jednak ludzie nie zwracają uwagi na środowisko pakując wszystko do folii, która trafia na wysypiska, a następnie na pola rolników.

O Andrzeju Grzesiku[edytuj]