Władysław Kosiniak-Kamysz
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz (ur. 1981) – polski polityk.
- Idziemy pod prąd popkultury. Dwa lata temu mieliśmy Rok Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym, teraz trwa rok poświęcony promocji wolontariatu. Promowane przez Unię idee wzajemnie się uzupełniają. Dążymy do tego, by zbudować kulturę społeczeństwa otwartego na wszystkie grupy wiekowe, stąd tak silnie akcentowany postulat solidarności międzypokoleniowej.
- Jak nie można być lwem, to też trzeba być lisem.
- Źródło: tvn24.pl, 30 stycznia 2019
- Jeśli chodzi o ruski węgiel to jest wyrzut waszego sumienia, to jest węgiel który w milionach ton przywozicie do Polski. Sumienie macie wybrudzone ruskim węglem, który nas truje, mieliście wprowadzić embargo i tego nie zrobiliście.
- Opis: do Jacka Sasina w trakcie debaty przedwyborczej.
- Źródło: gazeta.pl, 1 października 2019.
- My dzisiaj jesteśmy czarną owcą Unii Europejskiej, siedzimy w oślej ławce. A były czasy, gdy polski premier uczestniczył w spotkaniu 5–6 najważniejszych państw europejskich.
- Źródło: Anna Gmiterek-Zabłocka, Kosiniak - Kamysz: Dla rolników ogromnym problemem są unijne środki, ale Jurgiel to największy szkodnik, tokfm.pl, 18 czerwca 2018.
- Zobacz też: Polska w Unii Europejskiej
- Nowymi przepisami minister Szyszko narobił więcej szkód niż największy kornik. (…) Można powiedzieć, że zastał Polskę drewnianą, a zostawił wykarczowaną.
- Źródło: PSL krytykuje przepisy wprowadzone przez ministerstwo środowiska dotyczące wycinki drzew, sejm24.pl, 22 lutego 2017.
- Zobacz też: Jan Szyszko
- Oczko wodne? A co, fontanna i rybki będą w gratisie?
- Opis: o programie "Moja woda"
- Źródło: tvn24.pl, 3 lipca 2020
- Pan pierwszy powinien siebie ukarać, bo pan nie tylko narusza powagę tej Izby, ale pan tę Izbę ośmiesza, narusza pan powagę Polski. Unurzał pan wspólnie ze swoją grupą polityczną Sejm w rynsztoku obłudy i nienawiści.
- Opis: do Marka Kuchcińskiego.
- Źródło: Kosiniak-Kamysz do marszałka Kuchcińskiego: Będzie pan miał miejsce na śmietniku historii, gazeta.pl, 4 lipca 2018
- Zobacz też: Prawo i Sprawiedliwość
- To dzisiejsze wystąpienie pani premier jest zagrożeniem dla suwerenności, jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa (…) Nie ma pani żadnych argumentów, nie potrafi pani prowadzić dialogu. To jest wielka porażka pani formacji politycznej i pani rządu.
- Opis: pod adresem premier Beaty Szydło.
- Źródło: Szydło w Sejmie krzyczy do opozycji: „Oddaliście się pokusie Targowicy”, gazeta.pl, 20 maja 2016.