Przejdź do zawartości

Tomasz Kin

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Tomasz Kin (ur. 1979) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Wspólnie z Karoliną Korwin-Piotrowską prowadzi Magiel towarzyski.

  • Ciągle bezsensownie porównujemy się np. z Ameryką. U nich rynek show biznesowy, tabloidy, gwiazdy, Hollywood, istnieją od ponad pięćdziesięciu lat. Pięćdziesiąt lat rynku, prasy, reklamy, filmów, takiego mielenia. W Polsce – dziesięć lat. To jest różnica, wykluczająca jakiekolwiek porównania.
  • Moda na popularność będzie coraz większa. Ja się w tej przestrzeni zamykam między Warholem, a Stanisławem Lemem. Warhol powiedział, że „nadejdą czasy kiedy każdy będzie miał swoje piętnaście minut”, a z drugiej strony Lem mówi „dopiero kiedy zajrzałem do internetu zdałem sobie sprawę jakimi kretynami są ludzie”.
  • Reprezentuję tę część dziennikarzy, dla których określenie „celebryta” jest trochę obciachowe, nacechowane już stosunkiem jaki masz do tej osoby.
  • To taki zawód dla ludzi, którzy chyba nie do końca wiedzą co mają zrobić ze swoją wiedzą, bezczelnością, ciekawością świata, kompleksami, poczuciem humoru, immanentnym uzależnieniem od dygresji, narcyzmem i nałogową potrzebą komunikowania się.