Kryzys migracyjny w Europie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
 
** Autor: [[Józef Zawitkowski]]
** Źródło: [http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/577202,bp-zawitkowski-nie-ma-wolnosci-narodu-bez-wolnosci-sumienia-kazdego-z-obywateli.html ''Bp Zawitkowski: Nie będzie uchodźca rządził w moim domu, bo przysięgałem, że "twierdzą nam będzie każdy próg"''], dziennik.pl, 30 czerwca 2018.
 
* Niestety, duża część polskiego społeczeństwa najlepiej czuje się sama ze sobą, nie spotykając się z innością, wręcz od niej uciekając. Nie chcę tego łatwo potępiać, choć czuję wstyd, że nasz kraj nie chce przyjąć nawet kilku tysięcy uchodźców.
** Autor: [[Andrzej Franaszek]]
** Źródło: [https://wyborcza.pl/7,75410,22223133,andrzej-franaszek-autor-biografii-czeslawa-milosza-polska.html Donata Subbotko, ''Andrzej Franaszek, autor biografii Czesława Miłosza: Polska wyprowadza się z rodzinnej Europy''], wyborcza.pl, 12 sierpnia 2017.
 
* To są kwestie związane z różnego rodzaju niebezpieczeństwami w tej sferze. Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować... Ale sprawdzić trzeba.

Menu nawigacyjne