Mariusz Muszyński: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 7 bajtów ,  5 lat temu
m
drobne redakcyjne
(Nowy cytat)
m (drobne redakcyjne)
'''[[w:Mariusz Muszyński|Mariusz Muszyński]]''' (ur. 1964) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, sędzia Trybunału Konstytucyjnego od 2015, dopuszczony do orzekania 20 grudnia 2016.
 
* Normalnie Bóg się zaczyna uśmiechać do Polaków.
** Opis: wypowiedź nawiązująca do śmierci Władysława Bartoszewskiego.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/7,75398,21014854,agent-rzadu-w-trybunale-skad-luka-w-zyciorysie-sedziego-muszynskiego.html ''Agent rządu w Trybunale. Skąd luka w życiorysie sędziego Muszyńskiego?''], wyborcza.pl, data dostępu: 22 stycznia 2017.
** Zobacz też: [[Władysław Bartoszewski]]
 
== O Mariuszu Muszyńskim ==
* Mówiąc o wyborze sędzi Przyłębskiej miałem na myśli jedynie to, że prezydent ją powołał i nie możemy tego nie dostrzegać. O tym, że miałem wątpliwości co do procedury wyboru, świadczy mój komunikat o przebiegu Zgromadzenia Ogólnego. Było w nim o tym, że większość sędziów odmówiła udziału w głosowaniu. (...). Sędziów jest piętnastu. Julia Przyłębska dostała pięć głosów, Mariusz Muszyński - jeden.
** Autor: [[Stanisław Biernat]]
** Opis: odpowiedź na pytanie, dlaczego sędzia Biernat uznaje wybór Julii Przyłębskiej na prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
** Źródło: ''Trwam, to mój obowiązek. Z wiceprezesem Trybunału Konstytucyjnego prof. Stanisławem Biernatem rozmawia Ewa Siedlecka'', "Gazeta„Gazeta Wyborcza"Wyborcza”, sobota-niedziela 21-2221–22 stycznia 2017, s. 12.
** Opis: odpowiedź na pytanie, dlaczego sędzia Biernat uznaje wybór Julii Przyłębskiej na prezesa Trybunału Konstytucyjnego
** Zobacz też: [[Julia Przyłębska]], [[Kryzyskryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce]]
 
 
{{SORTUJ:Muszyński, Mariusz}}
23 944

edycje

Menu nawigacyjne