Przejdź do zawartości

Rozgrywający

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Paweł Zagumny podczas rozegrania

Rozgrywający – pozycja na boisku w siatkówce. Zadaniem rozgrywającego jest wystawianie piłek atakującemu, po uprzednim przyjęciu jej przez przyjmującego lub libero.

  • Może i kilka milionów dolarów gra po stronie Iskry, ale po co kupować Ferrari, skoro nie można do niego wlać benzyny. Zespół bez dobrego rozgrywającego, to jak Ferrari z pustym bakiem.
  • Myślę, że Ricardo zmienił pojęcie „rozgrywający”, zmienił też sposób patrzenia na tę pozycję i nadał jej swój własny, niepowtarzalny styl. Oczywiście jest jeszcze kilku innych, jak Ball czy Zagumny, których można i należy cenić, ale Ricardo zdecydowanie jest numerem jeden.
  • Rozgrywający jest jak kelner: przynosi to, czego klient sobie życzy. Jedni wolą coca-colę, inni herbatę. Tak jak na boisku: jeden zawodnik woli piłkę niską, a inny wysoką. Lubię mieć też kontrolę nad wieloma rzeczami, a w każdej akcji piłka musi przejść przez ręce rozgrywającego.
  • Siatkówka jest moją pasją, jestem bezustannie w niej zakochany. Powiedz mi jak rozgrywający, dyrygent może pozwolić sobie odejść? Jak tylko dobry Bóg da mi zdrowie, pogram do czterdziestki.
  • Umiejętności to nie wszystko. Rozgrywający musi być mózgiem, ale też duszą zespołu, musi być z zawodnikami mentalnie.

Zobacz też: