Bruno Mossa Rezende

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Bruno Mossa Rezende (2009)

Bruno Mossa Rezende (ur. 1986) – brazylijski siatkarz, syn trenera Bernardo Rezende. Gra na pozycji rozgrywającego.

  • Dziennikarze drażnią mnie dwoma pytaniami. Pierwsze to: „czy do kadry trafiłeś tylko ze względu na to, że trenerem jest twój ojciec?”, a drugie: „jakie są relacje twoje i twojego ojca na płaszczyźnie zawodnik-trener?”.
  • Mam taki zwyczaj, że zawsze na boisko muszę wejść prawą nogą, jeśli to mi się nie uda, to po prostu zawracam i próbuję do skutku.
  • Przede wszystkim, na treningach nie ma ojca – jest trener Rezende. Jest bardzo pomocny, bo daje mi wiele cennych wskazówek. Problem polega na tym, że ode mnie wymaga znacznie więcej, niż od innych i kiedy coś mi nie wychodzi w trakcie meczu, nie przebierając w słowach wytyka mi każdy szczegół. Z innymi postępuje delikatniej. Tak czy inaczej, mój ojciec jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, ufam mu bezgranicznie i cierpliwie znoszę reprymendy, bo wiem, że są wyłącznie w dobrej wierze.
  • Ricardo wygrał wszystko, co można było wygrać. Nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu, do którego innym, nawet jeśli wznosili się na wyżyny, trudno było doskoczyć. Gra przy tym szybko i zawsze potrafi coś wymyślić. Myślę, że Ricardo zmienił pojęcie „rozgrywający”, zmienił też sposób patrzenia na tę pozycję i nadał jej swój własny, niepowtarzalny styl. Oczywiście jest jeszcze kilku innych, jak Ball czy Zagumny, których można i należy cenić, ale Ricardo zdecydowanie jest numerem jeden.
  • Zawsze po przebudzeniu modlę się, żebym następnego dnia nie musiał wstawać tak wcześnie.