Przejdź do zawartości

Ricardo Garcia

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Ricardo Bermudez Garcia (pseud. Ricardo, Ricardinho; ur. 1975) – brazylijski siatkarz, dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata oraz mistrz olimpijski. Gra na pozycji rozgrywającego.

  • Siatkówka jest moją pasją, jestem bezustannie w niej zakochany. Powiedz mi jak rozgrywający, dyrygent może pozwolić sobie odejść? Jak tylko dobry Bóg da mi zdrowie, pogram do czterdziestki.
  • To, że Zagumny mówi, że to ja najlepiej rozgrywam, świadczy o tym, że jest bardzo miłym człowiekiem.
  • Umiejętności to nie wszystko. Rozgrywający musi być mózgiem, ale też duszą zespołu. Musi być z zawodnikami mentalnie.
  • Zagumny jest zdecydowanie jednym z pięciu najlepszych rozgrywających świata. Zawsze, gdy słyszę o Pawle, przypominają mi się mistrzostwa świata lub inne turnieje, w których razem występowaliśmy. Zawsze górą był Zagumny. To on zdobywał nagrody najlepszego rozgrywającego. Z tego wynika, że jest najlepszy na świecie, lepszy ode mnie.

O Ricardo[edytuj]

  • Ricardo wygrał wszystko, co można było wygrać. Nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu, do którego innym, nawet jeśli wznosili się na wyżyny, trudno było doskoczyć. Gra przy tym szybko i zawsze potrafi coś wymyślić. Myślę, że Ricardo zmienił pojęcie „rozgrywający”, zmienił też sposób patrzenia na tę pozycję i nadał jej swój własny, niepowtarzalny styl. Oczywiście jest jeszcze kilku innych, jak Ball czy Zagumny, których można i należy cenić, ale Ricardo zdecydowanie jest numerem jeden.