Robert Lewandowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Robert Lewandowski (2011)

Robert Lewandowski (ur. 1988) – polski piłkarz grający na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika, reprezentant Polski.

  • Wydaje mi się, że na takiej imprezie powinniśmy mieć opracowane warianty na różne okoliczności. Nie mieliśmy. W przerwach nie było merytorycznej rozmowy. Sami ustalaliśmy, jak gramy i jak mamy zachowywać się na boisku. Trener nie milczał, niby coś mówił, ale może nie bardzo wiedział, co powiedzieć? Teraz łatwo zrzucić winę na niego. Nie chcę go obrażać, przecież zbudował zespół na eliminacje. W pewnych momentach brakowało mi jego słów, które coś by dla nas znaczyły i z których dowiedzielibyśmy się czegoś nowego.

O Robercie Lewandowskim[edytuj]

  • Generalnie jego wyczyny zwłaszcza nam, wyposzczonym kibicom polskim, odbierają mowę. Obrońcom wydaje ciężką fizyczną wojnę, wyszarpuje sporo rzutów wolnych, lubi sam rozgrywać, wszechstronnieje dzięki epizodom na pozycji ofensywnego pomocnika, odwrócony od bramki nie traci piłki, lecz utrzymuje ją i oddaje nadbiegającym partnerom. To nie jest prosty rębajło przyrośnięty do pola karnego, to wielofunkcyjny, ruchliwy napastnik wysokiej klasy europejskiej.
  • Jeśli pewnego dnia Messi przeszedłby do Bayernu, to mogę śmiało powiedzieć, że z Robertem Lewandowskim stworzyliby duet marzeń.
  • Lewandowski potrafi wykańczać sytuacje, ale nie daje od siebie nic niezwykłego w przeciwieństwie do np. Harry’ego Kane’a czy Karima Benzemy, którzy występują na jego pozycji. A te porównania, że Lewandowski jest na tym samym poziomie co Leo Messi i Cristiano Ronaldo? To dopiero wielkie nieporozumienie.
    • Autor: Peter Kanjere, sport.pl, 15 czerwca 2021