Reinhold Mack

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Reinhold Mack – niemiecki producent muzyczny i inżynier dźwięku, znany głównie ze współpracy z grupami Queen i Electric Light Orchestra.

  • Kiedyś zobaczyłem płytę Niemena w sklepie w Los Angeles. Również w Los Angeles dowiedziałem się o jego śmierci. Zszokowało mnie to, bo odszedł ktoś w moim wieku, zacząłem przeszukiwać internet i zorientowałem się, że SBB cały czas istnieje. Przyznaję, że nadal niewiele rozumiałem, ponieważ strona internetowa prowadzona jest po polsku, ale wysłałem e-mail, prosząc, by Józek się ze mną skontaktował. Dzień, dwa później dostaję od niego wiadomość, odpisałem od razu, zaczęliśmy korespondować, przedstawił mi przygotowania do tej nowej płyty i dało się wyczuć, że byłoby życzeniem zespołu, byśmy mogli popracować razem również w XXI wieku. (…) Prawdopodobnie nie zrobiłbym tego dla nikogo innego.
  • Należę do ginącej rasy ludzi, którzy umieją nagrywać prawdziwe, żywe instrumenty tak, by potrafiły przekazać moc. Maszyny czy sample łatwiej jest wzmocnić elektrycznie, ale nagrać surową siłę grającego na prawdziwych instrumentach zespołu mało kto już dziś potrafi.
  • Poproszono mnie o nagranie zespołu, który nazywał się Niemen. Czesław Niemen był wokalistą. Nikt się specjalnie nie palił do tej pracy, bo nikt o wykonawcach nic nie wiedział. A ja potrzebowałem pracy, potrzebowałem doświadczenia, chciałem się uczyć. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony umiejętnościami muzyków, ich podejściem do muzyki, chociaż nie rozumiałem ani słowa. Ale odbierałem to, co potrafiła przekazać sama muzyka. Już samo wydarzenie było niecodzienne. Oto w Monachium nagrywa zespół zza żelaznej kurtyny. (…) Nagle pojawia się świetnie wyszkolony zespół, potrafiący przekazać swoją muzykę słuchaczowi, nawet jeśli on nie rozumie słów.