Przejdź do zawartości

Polska Fundacja Narodowa

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Polska Fundacja Narodowa – założona w 2016 w Polsce fundacja utworzona przez 17 spółek Skarbu Państwa. Jej celem jest promowanie wizerunku Polski za granicą, budowanie marki i promowanie polskiej gospodarki.

  • Co grozi panu Glińskiemu z powodu Polskiej Fundacji Narodowej? Prawdopodobnie niewiele. I o ile on może po prostu rechotać w twarz podatnikowi, o tyle szesnastu prezesów spółek skarbu państwa - które się zrzuciły na te kolosalne pieniądze, którymi operuje Fundacja - jest przecież odpowiedzialnych wobec akcjonariuszy. Będą musieli to wytłumaczyć. Chciałbym zobaczyć twarz prezesa spółki, który dał, nie wiem, cztery, pięć, dziesięć milionów Fundacji, jak dostanie takie sprawozdanie. Można się za głowę złapać. Prawdopodobnie to, co grozi Glińskiemu, to jest zakaz zajmowania stanowisk publicznych, ale prezesom grozi taki paragraf, który nazywa się "działanie na szkodę spółki".
  • Fundacja wsławiła się najpierw czysto partyjną kampanię „informacyjną”, na której zarobili marketingowi żołnierze PiS. Potem koncertowym milczeniem i indolencją podczas zatargu polsko-izraelskiego i polsko-żydowskiego. Teraz z wdziękiem pijaka, który po wszelkich możliwych ekscesach postanowił jeszcze nasikać do akwarium, PFN chce dać zarobić dla odmiany ludziom zdaje się, że od rządzącej prawicy dalekim. Byłby to nawet krzepiący przykład państwowotwórczego odruchu, gdyby nie przywołany na początku bezsens, no dobrze: wątpliwy sens, tej akurat formy promocji.