Przejdź do zawartości

Playboy

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Założyciel „Playboya” Hugh Hefner
wraz z „króliczkami”.

Playboy – ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych.

 • Kiedy byłem młodszy, i jeszcze tylko kobiety były na wyciągnięcie palca do tej gazety, to bardzo często oglądałem tam tylko obrazki. A teraz czytam, bo naprawdę fajne wywiady są w „Playboyu”. (…) Ale na mnie mały ma wpływ gazety, czy takie rzeczy, ja mam swój styl życia, który jest inny od każdego, więc jakby „Playboy” nie jest w stanie mi podskoczyć. Żaden. (…) Tego typu pisma wpływają na pewno na mężczyzn i patrzą co jest modne, żeby móc potem zaimponować kobietom, ale myślę, niestety, że nie w tym rzecz.
 • Nic się w życiu nie zdarza przypadkiem. Ktoś przychodzi do nas z jakąś propozycją i możemy ją przyjąć lub nie. Oczywiście zależy to od naszej decyzji. Jeśli się zgodzimy, to możemy zdobyć nowe doświadczenie nawet jeśli będzie nas to kosztowało czasami trochę bólu, to czasami może się to opłacić. Właśnie w takich kategoriach potraktowałam tę sesję dla Playboya. Pomyślałam, że to odpowiedni moment, żeby to zrobić. Po pierwsze dlatego, że nie chciałabym być fotografowana nago w wieku 40 lat, a po drugie byłam wtedy w takiej sytuacji osobistej, że nie musiałam się przed nikim tłumaczyć ze swojej decyzji, nikogo w ten sposób nie krzywdziłam. Pamiętam, że przed samą sesją aż trzykrotnie chciałam się wycofać. Strasznie się bałam. Faktycznie nie chciałabym tego powtórzyć, bo mnie to nie rajcuje, ale cieszę się, że to zrobiłam, bo mam takie doświadczenie i mogę o tym swobodnie mówić.
 • Nie lubię pytań dotyczących sesji w „Playboyu”. Moje ciało to jest moje narzędzie pracy. Kiedy świecę własną pupą, to na własną odpowiedzialność.
 • Radio Maryja pokazuje prawdę o Bogu, taką, jaka jest. Czy człowiek, myślę tu o ks. Tischnerze, o którym bardzo pozytywnie pisze „Playboy”, może być wzorem dla jakiegokolwiek katolika?
 • To będzie Playboy bez nagości.
  • Opis: gdy magazyn „Playboy” wchodził na rynek indyjski.
  • Autor: Christie Hefner
  • Źródło: „Polityka”, 2006