Przejdź do zawartości

Piotr Sadouski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Piotr Wikiencjewicz Sadouski (ur. 1941) – białoruski polityk, parlamentarzysta i ambasador.

  • Gdyby mnie ktoś zapytał, jaki moment w moim życiu był najszczęśliwszy, bez namysłu powiedziałbym: dzień ogłoszenia niepodległej Białorusi, uznania Pogoni i biało-czerwono-białej flagi symbolami państwowymi.
  • BFL był tym, czego podświadomie pragnęli Białorusini w życiu społecznym. I ruch, i potem partia BFL powstały jako harmonia idealnego i realnego, kiedy wysokie cele łączyły się z niemal idealną praktyką wprowadzania ich w życie.
  • Niestety, wyrosło pokolenie „Dżins” i odbyła się taka „rewolucja kulturalna”. Można częściowo uznawać krytykę, jak to się nazywa, młodego komanda. Ale stare komando, zanim przyszło do Frontu, coś robiło. A ci ludzie – oni po prostu nie znają życia, po prostu bawią się w jakąś rewolucję, a życia nie znają. Powinniśmy mówić o problemach, o kwestiach podatków, systemu bankowego – o tym, o co sprzecza się Europa.(...) No, ja patrzę na to wszystko – nic strasznego się nie stało, ale ja nigdy w niewłaściwe towarzystwo nie wchodzę. W partii zostanę, ale w takim Sejmie – jak ja tam będę?
    • Opis: o przyczynie rezygnacji z członkostwa w Sejmie Partii BNF, po 12. zjeździe tego ugrupowania, wrzesień 2009 roku.
    • Źródło: Radio Swaboda, 7 września 2009