Przejdź do zawartości

Michael C. Hall

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Michael C. Hall, 2008

Michael C. Hall (ur. 1971) – amerykański aktor znany przede wszystkim z seriali Sześć stóp pod ziemią i Dexter.

  • Dexter jest seryjnym mordercą, ale jego fenomen polega na tym, że zabija ludzi, o których teoretycznie można powiedzieć, że na to zasługują. Poza tym, zwierzając się widzom ze swoich sekretów, wciąga ich niejako we współudział w zbrodni. Ludzie widzą w nim faceta z poważnymi problemami i do jakiegoś stopnia potrafią mu współczuć i wybaczyć to, co robi. Nie jestem psychologiem, ale mam wrażenie, że w naszej kulturze instynkt zabijania jest bardzo silnie zakorzeniony. Może z tego wynika powodzenie serialu.
  • Mam nieodparte wrażenie, że popularność tego serialu skończyłaby się błyskawicznie, gdyby w kolejnym odcinku Dexter wstał rano, stanął przed lustrem i zdecydował: „Od dzisiaj przestaję zabijać”.
  • To bardzo ciekawe, że ludziom dużo łatwiej jest zaakceptować seryjnego zabójcę niż mężczyznę, który ma problemy ze swoją seksualnością...
  • (...) nie uważam, że jestem odpowiednią osobą do tego, by oceniać Dextera. Od tego są widzowie serialu. Nie zamierzam niczego sugerować ani narzucać własnych opinii. Nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy Dexter jest dobry, czy zły. Jest i taki, i taki – nieustannie balansuje na granicy. Nie próbuję go na siłę uszlachetnić. Cały czas pamiętam o tym, że z premedytacją zabija ludzi. Uważam, że nie wolno o tym zapominać, nie wolno postrzegać tego człowieka tylko poprzez pryzmat jego dobrych uczynków. Gdyby scenarzyści nagle zaczęli wybielać Dextera, zaprotestowałbym. Na szczęście znam twórców serialu na tyle, by mieć pewność, że do takiej sytuacji nie dojdzie.