Przejdź do zawartości

Jane Seymour (aktorka)

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jane Seymour (1994)

Jane Seymour (ur. 1951) – amerykańska aktorka pochodzenia brytyjsko-polskiego.

  • Ameryka mi odpowiada jako kraj wielkich możliwości. Lubię i cenię Amerykanów za ich stosunek do życia i pracy. Podoba mi się to, że większość ludzi tutaj – nawet w Hollywood – potrafi wzajemnie cieszyć się swoimi sukcesami, osiągnięciami. W kraju, z którego pochodzę, bliźni niechętnie patrzą na kogoś, kto wysunął się ponad przeciętność.(...) Świetnie się czuję w Ameryce, co nie znaczy, że Anglia i Europa przestały mi być bliskie.
  • Hollywood nie kocha Szekspira, chociaż robi na nim wielkie pieniądze, zawłaszczając wątki Szekspirowskie. Tylko, że nie wymienia się z nazwiska naszego wielkiego klasyka.
  • Otrzymałam od niebios dar w postaci talentu, który pozwolił mi zaistnieć artystycznie. I dyskontuję to. Bez potrzeby poświęceń.
  • Początki w zawodzie przypadły na czasy, kiedy wśród bohaterek ekranowych dominowały kobiety z brytyjskiej klasy pracującej. Z moim typem fizycznym jawiłam się producentom i reżyserom... zbyt egzotycznie. Niemniej nakręciłam kilka filmów, angażowana do ról takich właśnie nietypowych kobiet.