Jan Śpiewak (działacz społeczny)

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jan Śpiewak

Jan Śpiewak (ur. 1987) – polski polityk, działacz społeczny, socjolog. Syn Pawła Śpiewaka.

  • Jestem Kukizem dla bogatych.
    • Źródło: Wojciech Staszewski, Kukiz dla bogatych, „Newsweek”, 14–20 listopada 2016, s. 60.
  • Skorzystam z każdej drogi otwartej dla obywatela, żeby zdjąć ze mnie piętno przestępcy. Mam nadzieję, że prezydent skorzysta ze swoich uprawnień i naprawi niesprawiedliwość wyrządzoną przez sądy.

O Janie Śpiewaku[edytuj]

  • Gdyby nie donośny krzyk Jana Śpiewaka, kilku innych lokalnych aktywistów oraz tytaniczna wręcz praca dziennikarzy „Gazety Wyborczej” (…), to o aferze reprywatyzacyjnej byśmy nie usłyszeli do dziś. Ci, którzy robili przekręty, robiliby je nadal.
  • Młody działacz społeczny lubi mówić mocno. (…) Używa języka, który nie każdemu odpowiada. Typowego zresztą języka dla ludowego trybuna. Sam czasem uważam, że idzie zbyt ostro i zbyt daleko.
  • [Śpiewak] skłócił się z własnym stowarzyszeniem, zabrał im fanpage, wymazał historię. Zaczęły dziać się przykre rzeczy, a idee tracić na wiarygodności. To była praca kolektywna „Miasto Jest Nasze”, na której on się wybił, bo był liderem. Jednocześnie nie mogę mu odmówić przenikliwości i inteligencji. Sama często odwołuję się do jego tekstów, które między innymi publikuje w „Krytyce”. Szanuję go, ale uważam za osobę w polityce niewiarygodną. (…) Janek ewidentnie należy do solistów, nie umie współdziałać.