Przejdź do zawartości

Henryk Ostrowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Henryk Ostrowski (1960–2021) – polski polityk, rolnik, poseł na Sejm IV kadencji.

  • Chyba tylko na nadziei na stanowiska i na wyborach samorządowych organizacja się trzyma. (Lepper i Maksymiuk) zrobili z partii firmę handlującą towarem – miejscami w Sejmie, samorządzie, instytucjach. Nie ma towaru – nie ma klientów.
  • Edukacja powinna być traktowana wyjątkowo ze względu na jej ogromną rolę i znaczenie dla przyszłości naszego kraju. Na posiedzeniu komisji edukacji pani minister Łybacka, której tutaj nie ma, powiedziała, że te projekty także się jej nie podobają, ale niestety musi być lojalna wobec własnego rządu i będzie je wprowadzać.
  • Myślę, że ten projekt rządowy służy tylko do tego, by poprawić notowania panów z SLD, którzy dzisiaj, są już na wylocie. I całe szczęście. Mam nadzieję, że pan minister ma jeszcze na tyle honoru, nie jest na tyle obłudny, żeby tutaj dalej wmawiać rolnikom, że to jest projekt, który im pomoże.
  • Na spotkaniach klubu parlamentarnego i rady krajowej Andrzej Lepper instruował nas, że każdy poseł-kandydat ma wpłacić na kampanię 50 tys. zł. Pieniądze kazał przelewać przez rodzinę albo zaufanych znajomych. Najpierw mieliśmy wpłacać kasę na ich konta i dopiero oni mieli zrobić przelew na rachunek komitetu wyborczego.
  • Przepisy Kasy mówią, że sto procent świadczeń należy się rolnikowi dopiero wtedy, gdy sprzeda ziemię, przepisze ją lub wydzierżawi. Rodzice dostawali tylko połowę świadczeń, bo zostawili sobie kawałek ziemi.
  • Straszyli mnie, że jak nie przestanę, to urządzą w Zielonej Górze imprezę wyborczą, a organizatorowi zapłacą moim wekslem. Wtedy zrujnują mi gospodarstwo.
  • W tej chwili jestem po wstępnych rozmowach w powiatach z kilkoma byłymi i obecnymi członkami Samoobrony, którzy razem ze mną kilka lat temu budowali tu Samoobronę. Chcą się przyłączyć. Problem w tym, że jeśli nie uda mi się założyć struktur Samoobrony RS w ponad połowie powiatów, zjazdu wojewódzkiego nie będzie.

O Henryku Ostrowskim[edytuj]