Dyskusja użytkownika:Skalee

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj, utworzone przez Ciebie hasło umieściłam na liście stron do usunięcia, ponieważ nie podałeś autorów poszczególnych cytatów, co jest niezbędnym wymogiem projektu, a wskazane przez Ciebie źródło jest jeszcze nieweryfikowalne ("w przygotowaniu do druku"). Możesz odnieść się do zarzutów w stosunku do hasła na wskazanej stronie, ale jako użytkownik ze zbyt małą liczbą edycji, nie możesz głosować. Pozdrawiam. Alessia, dyskusja 12:00, 20 maj 2011 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Te cytaty stanowią właściwie jeden ciągły cytat. Poszczególne punkty to właściwie akapity tej samej wypowiedzi na temat Pawła Kempki. Jest to po prostu jeden rozdział tej książki - "Szkic do portretu Pawła Kempki", a przypis podany na dole dotyczy każdego z tych punktów - niestety mam problemy z pisaniem przypisów w Wikipedii. Bardzo proszę o wyrozumiałość i nieusawanie tego hasła w Wikicytatach, ponieważ już w sierpniu ukaże się ta książka i natychmiast, gdy już ją otrzymam, umieszczę stosowne dane na jej temat w przypisie. Nadmieniam, że posiadam ustną zgodę autora tej książki - pana profesora Witolda Marconia na umieszczenie tego fragmentu w Wikipedii. Jeśli jest taka potrzeba mogę w przeciągu kilku tygodni nadesłać pisemną zgodę pana profesora.

Bardzo dziękuję za każdą pomoc, a przede wszystkim za wyrozumiałość .

Bardzo proszę stosować się do obowiązujących zasad. Po pierwsze, cytaty dodajemy w kolejności alfabetycznej (nie ma tutaj absolutnie żadnego uzasadnienia dla kolejności chronologicznej). Po drugie, postaraj się podać rok urodzenia. Po trzecie, proszę stosować przyjęte tu formatowanie. Po czwarte, proszę nie wpisywać uwag typu "śmiech" - nie jest to część cytatu, tylko uwaga autora artykułu! Po piąte, zamieszczone cytaty są wyrwane z kontekstu, należy go wskazać odpowiednim opisem. Po szóste, w cytatach (i nie tylko) są rażące błędy interpunkcyjne. Po siódme, proszę nie wprowadzać w błąd nieprawdziwym opisem (nie robiłeś nic z notką, dlaczego w opisie zmian widnieje "notka"?). Po ósme, proszę korzystać z podglądu przed zapisaniem strony, aby ograniczyć liczbę edycji. Alessia, dyskusja 01:33, 19 lut 2012 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Jeśli masz problemy techniczne, to możesz najpierw korzystać z brudnopisu.
Formatowanie. Opis musi być wyraźnie oddzielony od cytatu i poprzedzony słowem "opis" oraz dwukropkiem (patrz schematy stron). Brak odstępów.
Błędów interpunkcyjnych nadal jest sporo. :)
"Po zwycięstwie nad Siódemką Miedzią Legnica, dającym Stali Mielec prawie pewny awans do ekstraklasy, Ryszard Skutnik przyszedł na pomeczową konferencję prasową przebrany za szejka." - opis stanowczo za długi (patrz zasady).
"Ja potocznie nazywam tych chłopaków „Czeczeńcami”, bo zawsze walczą na tyle, na ile mogą." - kogo tak nazywa? (to akurat nie Ty dodałeś, ale uzupełnić trzeba).
"Chłopcy sami wybrali [na kapitana – dop.] Krzyśka w tajnym głosowaniu. Co ciekawe, identyczną ilość głosów zebrał Darek Kubisztal, ale się wycofał i nie chciał brać tej, bądź co bądź, odpowiedzialności na swoje barki." - coś tu jest interesującego, bo nie zauważyłam?
"Trudno żebym powiedział, że jedziemy do Kielc przegrać, bo bym nie był trenerem, to by było niesportowe. Po pierwsze jedziemy, jak to mamy w swoich charakterach, powalczyć. Po drugie chcemy stworzyć widowiska. Po trzecie mamy szanse zmierzyć się z zawodnikami, których zna cała Europa, a przecież o nas słyszała co najwyżej Polska. " - o jaki mecz chodzi, że jest to ciekawy cytat?
"U nas jest tak..." - u nas to znaczy gdzie?
Bez roku urodzenia hasło będzie sobie wisiało jako do poprawienia. Alessia, dyskusja 02:14, 19 lut 2012 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]