Dyskusja użytkownika:Nicktoonspl15

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w Wikicytatach[edytuj]

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.

Królik Bugs[edytuj]

Świetnie, że dodajesz nowe cytaty, jednak nie wszystkie, które umieściłeś w w haśle Królik Bugs, są zrozumiałe dla kogoś, kto nie ogląda tej bajki. Nie dodawaj takich nic niewnoszących do hasła cytatów albo podawaj kontekst danej wypowiedzi. Np. słowa "Co za kretyn!" padają w co drugim filmie i jeśli nie zostały użyte w jakiś znamienny sposób, nie nadają się do uwieczniania. Ponadto stosuj się, proszę, do obowiązujących zasad, np. zachowując alfabetyczną kolejność cytatów czy stosując zasady polskiej interpunkcji i ortografii. Pozdrawiam. Alessia, dyskusja 20:29, 27 lip 2010 (CEST)

  • Bardzo proszę, zastosuj się do zaleceń. Alessia, dyskusja 22:59, 28 lip 2010 (CEST)
    • Ja nie mam nic przeciwko cytatom, ale napisałam Ci wyraźnie, co masz zrobić: podać kontekst, stosować się do zasad ortografii i interpunkcja, zachować kolejność alfabetyczna. A teraz jeszcze dostosować do schematu (prawidłowy zapis dialogów, podział na sekcje). Alessia, dyskusja 23:20, 28 lip 2010 (CEST)
      • Aha, i nie ma co porównywać z wersją angielską, jakbyś napisał artykuł o polskim filmie w angielskich Wikicytatach, to też trzeba by podawać kontekst tekstów, bo nikt by nie zrozumiał, o co chodzi. Artykuł musi być możliwie najbardziej uniwersalny, żeby dla wszystkich było jasne, dlaczego akurat te cytaty są godne opublikowania. Alessia, dyskusja 23:24, 28 lip 2010 (CEST)

Zwariowane Melodie[edytuj]

Proszę, nie dodawaj nowych cytatów z serialu bez numeru odcinka. To bardzo istotne informacje, dzięki którym można zweryfikować autentyczność cytatu. Obecnie kładziemy w Wikicytatach duży nacisk na wiarygodność publikowanych cytatów. Poza tym po raz kolejny łamiesz zasady obowiązujące w Wikicytatach, wprowadzając jakiś swój sposób formatowania, nie zachowując kolejności alfabetycznej, tworząc osobną sekcję dla jednego tylko cytatu... W moim odczuciu jest to świadome łamanie zasad projektu. W ten sposób zamiast pomagać w rozbudowie, niszczysz hasło i dokładasz pracy innym. Jeśli to się powtórzy jeszcze raz, stracisz możliwość edytowania Wikicytatów. Alessia, dyskusja 22:27, 3 mar 2012 (CET)

  • Hej, zerknij w jaki sposób poprawiłam hasło oraz formę nowego cytatu (chodzi mi konkretnie o to, że znajduje się pod nim opis sytuacji i odcinek, z którego pochodzi). Byłoby fajnie, gdybyś pomógł nam poprawić w taki sposób już dodane cytaty. Pozdrawiam, Madeline 7 ^.^ dyskusja 00:05, 28 maj 2012 (CEST)