Dyskusja użytkownika:Mad-eye

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odpowiedzialność[edytuj]

Cześć. Dlaczego wycofałeś/-aś edycję San85? Wykonała dobrą edycję, na Wikicytatach obowiązuje kolejność alfabetyczna. M. Sielicki 16:12, 2 sie 2015 (CEST)

Brzmi to dość dziwnie. Skoro tak pilnujesz razem z San85 kolejności alfabetycznej to dlaczego dbacie tylko o 1 wpis. Przecież pozostałe są kompletnie nie po kolei?! —Powyższa niepodpisana wypowiedź została dodana przez Mad-eye (dyskusjawkład) 20:47, 2 sie 2015‎.

Może i tak brzmi, ale ogólną zasadą jest umieszczanie cytatów w kolejności alfabetycznej. Czasem gdy ma to sens stosuje się porządek chronologiczny (takie artykuły są oznaczone). Być może gdzieś przeoczono porządek, ale to nie argument za tym by zupełnie go nie przestrzegać. Dodając cytaty zwróć proszę uwagę, aby dodawać je we właściwym porządku. Zerо πiσ 23:52, 2 sie 2015 (CEST)
Nie rozumiem, dlaczego bierzesz to tak do siebie. To, że ktoś poprawia twoją edycję, nie jest złośliwością wobec ciebie, a jedynie ma na celu dbanie o porządek i zapewnienie jednolitości artykułów na WC. Jak byś przejrzał ostatnie zmiany, zauważyłbyś, że nie tylko twoje edycje poprawiam.
Wielu nowych użytkowników najpierw edytuje, a dopiero z czasem poznaje zasady, jakie zostały ustalone przez społeczność Wikicytatów. Nie ma w tym nic złego, w końcu mało komu chce się czytać zbiór zasad (sama jestem tego przykładem), bo i tak potem nie wiele w głowie zostaje. Najlepiej jest po prostu samodzielnie edytować (w końcu praktyka czyni mistrza). Warto jednak obserwować, jakie zmiany ktoś dokonuje w naszych edycjach i w ten sposób się uczyć. A w razie wątpliwości można też podpytać się użytkowników bardziej doświadczonych.
Jasne jest wiele artykułów, które wymagają większych lub mniejszych poprawek. Ale nie da się tego zrobić w 5 minut i w pojedynkę. Dlatego jeśli zauważysz, że jakaś strona wymaga zmian i wiesz jak to zrobić, to miło będzie jeśli ją poprawisz.
Mam nadzieje, że mimo wszystko zostaniesz z nami na dłużej. Pozdrawiam i życzę ciekawych edycji. :) San85 (dyskusja) 13:16, 4 sie 2015 (CEST)
PS. Jeśli piszesz do jakiegoś użytkownika, najlepiej rób to na jego stronie dyskusji. Wtedy na pewno rozmówca przeczyta, na Twojej stronie może to przeoczyć. Swoje wypowiedzi dobrze jest podpisać. Podpisujemy się automatycznie, czterema tyldami (~). Wówczas wyświetli się Twój nick i godzina. San85 (dyskusja) 13:30, 4 sie 2015 (CEST)
Ty tak na poważnie? A od kiedy litera W jest przed B. Chyba mamy zupełnie inną definicję kolejności alfabetycznej San85 (dyskusja) 18:13, 4 sie 2015 (CEST)