Dyskusja użytkownika:Laen1

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nuvola apps important.svg

Dzięki za zainteresowanie Wikicytatami. Twój eksperyment z edycją artykułu powiódł się, ale zmiany, jakie zostały przez Ciebie wprowadzone, cofnięto. Miejscem właściwym do eksperymentowania jest brudnopis. Jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj ze stron pomocy lub skontaktuj się z którymś z administratorów. Pamiętaj, że obecnie nie dodajemy cytatów bez źródła. Alessia, dyskusja 19:56, 26 maj 2012 (CEST)

Podgląd[edytuj]

Cześć ;) Dziękujemy za Twój wkład w Wikicytaty. Bardzo Cię proszę o używaniu przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany i historię artykułu bardziej przejrzystymi. Pozdrawiam, Oola11 dyskusja 13:53, 3 maj 2016 (CEST)

Cześć. Właśnie zauważyłem wiadomość. Postaram się pamiętać i stosować do tego. Pozdrawiam również. Laen1 16:31, 8 czerw 2016 (CEST)

Długość cytatu[edytuj]

Niektóre dodawane przez ciebie cytaty są zbyt długie i wymagają skrócenia. Dotyczy to np. cytatów z następujących osób: Julio Cabrera, Marc Larock, Gerald Harrison, Clarence Darrow i z innych. Wikicytaty to zbiór krótkich wypowiedzi. Zerо πiσ 19:32, 22 paź 2017 (CEST)

Wszystkie cytaty wymienionych osób prócz jednego spełniają warunek podany na angielskim Wikiquotes (artykuł jest niemalże bliźniaczą kopią wersji angielskiej): „maksymalna długość cytatu to 250 słów”. Jedyny cytat, który nie spełnia tego warunku, to jeden z cytatów autorstwa Cabrery (280 słów), jednakże angielskie Wikiquotes dopuszcza takie drobne wyjątki. Jeśli polskie Wikiquotes posiada osobne zasady, uprzejmie proszę o podanie mi strony z nimi. Laen1 19:49, 22 paź 2017 (CEST)

Powoływanie się na inne wersje wikicytatów nie jest pozbawione sensu, ale może mieć jedynie charakter poglądowy. Nie muszę znać zasady angielskich wikicytatów, tak jak i nie muszę znać zasady niemieckich wikicytatów mówiącej o 3-4 zdaniach. W obecnym stanie w zasadach polskich wikicytatów mówi się, że cytat musi być krótki. Jak krótki pozostawia to osądowi użytkowników. Jeśli sam uznajesz zdroworozsądkowy limit 250 słów to byłoby, żebyś się go trzymał i dokonał skrótu tego jednego cytatu. Należy zastanowić się czy nie ma zbyt dużych rozbieżności w podejściu użytkowników do długości cytatów i spróbować ustalić jakiś ogólnie obowiązujący limit. Nie stanie się to jednak wcześniej niż po zakończeniu obecnie trwającego głosowania w Barze. Zerо πiσ 01:06, 23 paź 2017 (CEST)
Trzymam się tego limitu, a nawet staram się w większości dodawać krótkie cytaty, niemniej jednak uwzględniam też wspomnianą zasadę mówiącą o drobnych wyjątkach. W przypadku tego jednego cytatu, nie jest możliwe sensowne skrócenie bez popsucia kompozycji, a osobiście uważam go za jeden z najwartościowszych spośród zamieszczonych, dlatego właśnie został on potraktowany przeze mnie wyjątkowo. Z ciekawości spojrzałem na kilka innych stron na Wikicytatach i ten cytat jest rzeczywiście długi w porównaniu z większością, ale zdarzają się dłuższe. Może limit z angielskich Wikiquotes z dopuszczeniem drobnych wyjątków, jest całkiem sensowny. Laen1 02:09, 23 paź 2017 (CEST)