Dyskusja:Antysemityzm

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ten artykuł jest fatalny. W całym "dziale" antysemityzm w Radiu Maryja nie ma ani jednego antyżydowskiego cytatu. Jakiś klakier GazWybu lub innego Midraszu to pisał?? Wstyd, że na projekcie markowanym przez Wiki można znaleźć takie bzdury. Jakub.

Wikicytaty tworzymy wszyscy. Ty też. Jeśli uważasz, że brakuje jakichś cytatów, to wyszukaj odpowiednie i dopisz. To jest bardzo łatwe. Przyczynisz się w ten sposób do poprawy projektu. sp5uhe dyskusja edycje 08:29, 16 sie 2007 (CEST)

Dlaczego artykuł nazywa się "Antysemityzm"?. Powinien znajdować się w kategorii 'Narodowości: Żydzi", a taka nie jest. To tak jakby wszystkie cytaty dot. Żydów były antysemickie. Poza tym, nawet, jeśli to byłoby prawdą, że nikt o Żydach nic dobrego nie powiedział, to teść powinna zostać przeniesiona do działu Narodowości. Artykuły jak np. "Antypolonizm" nie istnieją, pomimo wielu negatywnych opinii o Polakach w artykule.

Antysemityzm jest zjawiskiem, które powodowało w historii pogromy Żydów. Polaków za polskość trochę łagodniej traktowano. Z antysemityzmem każdy z nas się zetknął, z antypolonizmem osobiście nie miałem do czynienia. Słyszałem, że czasem za granicą można usłyszeć - ty polaczku, ale sam się z tym nie spotkałem. Odzwierciedlamy świat z jego blaskami i ułomnościami, dlatego czasem pojawiają się i takie, mniej fajne cytaty. sp5uhe dyskusja edycje 13:48, 5 sie 2008 (CEST)
Proponuje uźródłowić cytaty z Jedrzeja Giertycha i Romana Dmowskiego bo znowu mamy "antysemickie kwiatki" bez zrodel owych tekstów. Jezeli cytaty z nich nie zostana uźródłowione to je usuwam z tej strony. --DumnyPolak 04:13, 23 mar 2009 (CET)
Jeśli masz poważne wątpliwości co do autentyczności jakiegoś cytatu, to spróbuj odnaleźć jakieś źródło. Jeśli się nie uda, a cytat wygląda na wyssany z palca, to go usuń. Gdy usuniesz to ja też się postaram odnaleźć źródła dla tych usuniętych i jeśli znajdę źródło przywrócę. sp5uhe dyskusja edycje 13:41, 23 mar 2009 (CET)
W pelni sie zgadzam i widze ze nasza współpraca zaowocuje na Cytatach. Tu nie chodzi o temat czy cytat, tu chodzi o zrodla i autentycznosc niezaleznie od tematu czy osoby. Pozdrawiam. --DumnyPolak 16:24, 23 mar 2009 (CET)


Cytaty bez źródła.[edytuj]

W takim kontrowersyjnym temacie cytaty muszą być z źródłami. Przenoszę tu np. 1 cytat bez źródła:

  • Na tej ziemi skażonej i przeklętej żyją Polacy. A ci, którzy żyją na ziemi skażonej i przeklętej sami są skażeni i przeklęci.(...) Nie jest to zwykły przypadek, że obozy największej zagłady powstały u nich, w Polsce, a nie gdzie indziej.

Instruktorek 23:09, 15 lis 2010 (CET)