Przejdź do zawartości

Andrzej Pęczak

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Andrzej Pęczak (ur. 1951) – polski polityk, poseł na Sejm, wojewoda łódzki, wiceminister skarbu państwa.

  • Gdy wychodziłem z więzienia, otrzymałem 1200 zł tzw. żelaznej kasy. Dostałem także rentę, którą przyznano mi po wypadku samochodowym. Z tych pieniędzy nie zostało już nic. Musiałem zapłacić 850 zł kosztów sądowych mojego rozwodu, zarejestrować i ubezpieczyć moje subaru, wysłać byłej żonie 500 zł alimentów na syna Maciusia. Na lekarstwa i adwokatów nie mam już grosza.
  • Jestem osobą publiczną, która poruszała się w polityce od 30 lat. W związku z tym, jestem takim dziwnym człowiekiem. Jestem pierwszym posłem, który siedział w pierdlu. Pytanie czy jestem właścicielem, jest takie nie bardzo. Na pewno decyzje w tej firmie podejmuję ja, wspólnie z moją partnerką. Mimo, że nie jestem właścicielem, to na pewno tak będzie, jak się umówimy.

O Andrzeju Pęczaku[edytuj]

  • Andrzej Pęczak zna mnie tak, jak ja znam Jennifer Lopez.
    • Autor: Marek Belka
    • Źródło: Radio Zet, 15 listopada 2004
  • Chciałbym zwrócić tylko uwagę na to, że jeżeli w strategii antykorupcyjnej rządu leżą jakiekolwiek przedsięwzięcia, to ja bym miał prośbę i do Klubu Parlamentarnego SLD, i do pana, aby państwo cofnęli rekomendację panu posłowi Pęczakowi w związku z podejrzeniami, które kieruje Prokuratura Apelacyjna wobec niego, szefa Komisji do Spraw Kontroli Państwowej. To jest skandal! My w tej komisji już praktycznie nie możemy pracować, pan poseł Pęczak po prostu nas unika.