Adam Wielomski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Adam Wielomski (ur. 1972) – polski historyk idei, monarchista, profesor nauk politycznych.

  • A więc należy poprzeć niepodległościowe starania chrześcijańskich Ormian z Górskiego Karabachu przeciwko islamskiemu panowaniu Azerów, którzy nie tylko są północnym odłamem Persów, ale podobnie jak i oni w większości są szyitami.
  • Jeden spacer po lesie więcej uczy o naturze świata, niż grube książki miejskich intelektualistów, którzy spędzili dziesięciolecia zamknięci w czterech betonowych ścianach.
  • Patriotyzm zawsze był mitem kolektywistycznym, częstokroć niechrześcijańskim, a zawsze zwróconym przeciwko hierarchii społecznej. Jest doktryną wielkiej masy ludzkiej, która zostaje wzbudzona z letargu politycznego – naturalnego dla człowieka tradycyjnego – i poprowadzona do „wielkich czynów” przez rozmaitych demagogów.
  • Przeciętny polityk z AWS myśli w kategoriach „Gazety Wyborczej”, wierząc, że Pinochet był faszystą, Adolf Hitler był ze skrajnej prawicy, a demokracja to wspaniały ustrój. Innymi słowy: od dwunastu lat ludzie, określający się mianem „centroprawicy”, nie mają zielonego pojęcia, czym jest prawica i myślą w kategoriach lewicowych, uważając, że prawicowość to antykomunizm i chodzenie do Kościoła.