Wikicytaty:Prośby o przyznanie uprawnień

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tutaj możesz zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko administratora lub patrolującego, biurokraty lub wniosek o przyznanie flagi CheckUser. Możesz też nominować innego użytkownika, który Twoim zdaniem powinien pełnić jedną z wymienionych funkcji. W tym drugim przypadku osoba nominowana musi wyrazić zgodę pod nominacją, zanim rozpocznie się głosowanie.

Głosowanie odbywa się za pomocą wpisania *'''Za''' lub *'''Przeciw''' wraz z uzasadnieniem i podpisem (~~~~) pod wnioskiem danego kandydata. W przypadku braku sprzeciwów po 7 dniach od zgłoszenia kandydatowi zostaną przyznane uprawnienia, o które wnioskuje.

Aby poprosić o uprawnienia, kliknij w poniższy link, w pole Temat wpisz swój nick oraz uprawnienie o jakie się starasz, a poniżej napisz, dlaczego chcesz/powinieneś je otrzymać.

Maksymilian Sielicki[edytuj]

Proszę o przyznanie uprawnień administratorskich. Jestem tutaj obecny od 28 września 2011 roku, mam na koncie dokładnie 100 utworzonych haseł i ok. półtora tysiąca edycji. Na Wikipedii uprawnienia redaktorskie otrzymałem z rekomendacji wybitnego polskiego użytkownika Leszka Jańczuka ([1]), cztery moje artykuły otrzymały wyróżnienie DA. Jak napisałem powyżej, choć nie zawsze mnie widać, wchodzę na Wikicytaty codziennie lub prawie codziennie. Mogę pomóc w wykonywaniu na Wikicytatach prac porządkowych, kasować EK-i itp. M. Sielicki 11:44, 14 mar 2015 (CET)

  • To chyba nie oto chodzi, kto ile czego, choć na pewno w jakiś sposób przekłada się to na doświadczenie. Ważne, żeby mieć rozwagę, co się kasuje ekiem, a co idzie na sdu. Ważne, żeby nie mieć poczucia, że uprawnienia "dają rację", że nie jest to społeczność administratorów i myślących tak samo. Ważne, żeby pamiętać, że blokowanie hasła to musi być konieczność, a blokowanie użytkownika to sytuacja zupełnie wyjątkowa. Ważne, żeby pamiętać, że każdy wandal może kiedyś dorosnąć i wnieść w przyszłości coś cennego itd. itp. No i ja mam zaufanie, że świetnie dasz sobie radę. Jestem Symbol support vote.svg Za Zerо πiσ 12:07, 14 mar 2015 (CET)
  • za Jadwigadyskusja 14:34, 14 mar 2015 (CET)
  • za San85 (dyskusja) 00:56, 23 mar 2015 (CET)
Uprawnienia został przyznane. Einsbor (dyskusja) 09:20, 23 mar 2015 (CET)
dziękujemy :-) Jadwigadyskusja 14:00, 23 mar 2015 (CET)

tsca[edytuj]

Zgłaszam wniosek o przywrócenie dla tsca uprawnień administratora Wikicytatów. Uprawnienia zostały odebrane użytkownikowi w czerwcu 2013 w ramach zbiorowego zgłoszenia o odebranie uprawnień 11 administratorom. Osobiście zawsze ubolewałam z powodu odebrania uprawnień tsca, wg mnie wylano wtedy dziecko z kąpielą: jest to użytkownik o bardzo wysokich umiejętnościach technicznych, właściciel bota; z szeroką wiedzą i wyczuciem projektów Wikimedia, o wysokiej kulturze osobistej, nigdy nie odmawiający pomocy. Nie na darmo, na Wikipedii nazwany przez niektórych adminem wszech czasów :-)

Na Wikicytatach zawsze był adminem technicznym, „takim na wszelki wypadek” - od początku sprawę tak postawił. Był tu „od zawsze”, odkąd Wikicytaty powstały. I zdrowy rozsądek nakazuje, że takiego admina, technicznego, Wikicytaty powinny mieć. Zobaczcie, ilu speców od technicznych spraw posiada Wikipedia. A u nas był problem z zawieszeniem gwiazdek okolicznościowych. Jak wiecie, nie umiałam sobie z tym poradzić. Zwróciłam się z tym do tsca (w wielu sprawach przez te wszystkie lata, kiedy go znam, zasięgam jego rady), ale aby to zrobić, potrzebne były uprawnienia administratora, tłumaczenie „na sucho” okazało się bezskuteczne.

Wikicytaty mają ostatnio jeszcze jeden problem, którego nie sposób dłużej ukrywać - nie mamy czynnego biurokraty. W historii Wikicytatów obaj biurokraci to osoby bardzo zasłużone dla projektu, obaj mieli wysokie umiejętności techniczne. I taki biurokrata jest nam potrzebny. Bo biurokrata to nie jest admin nad adminami, tak samo jak głos administratora w żadnej sprawie nie waży więcej od głosu każdego innego użytkownika projektu. Admin, biurokrata to funkcje techniczne. Ale od biurokraty należy więcej wymagać pod względem kompetencji. Moim zdaniem nie mamy w gronie adminów takiego, który by w pełni ten ciężar techniczny uniósł. Zważcie, jak przebiegło nadanie ostatnich uprawnień administracyjnych (a dziś niestety stajemy przed takim samym problemem). Oczywiście, że Wpedzich (bo to głównie jego zasługa) zawsze nam pomoże, jak również „nasz” steward, Einsbor. Ale moim zdaniem to tak trochę nie za bardzo, żeby chodzić po innych projektach, aby coś załatwić, w takich sprawach projekt powinien być samowystarczalny.

Nieraz też jest tak, że ktoś się zgłasza w Barze, no trochę zbyt lokalni chyba jesteśmy - i nie zawsze wiemy, jakie zająć stanowisko. I dlatego potrzebny jest ktoś o wyższych kompetencjach, technicznych, wikiwiedzy, poruszania się na Meta. I ja tutaj też widziałabym w tej roli tsca. Procedura przyznawania uprawnień biurokraty na Wikicytatach jest taka, że biurokratą może zostać wybrany administrator, dlatego tę sprawę należy traktować jako ewentualną w kolejności.

Proszę kandydata o wypowiedzenie się, czy wyraża zgodę na kandydowanie na stanowisko administratora Wikicytatów. Jadwigadyskusja 00:05, 22 mar 2015 (CET)

Dziękuję za okazane zaufanie. Potwierdzam oba wnioski, zawsze chętnie udzielę pomocy, gdy będzie potrzebna. tsca (dyskusja) 23:28, 22 mar 2015 (CET)