Zdzisław Jankowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Zdzisław Jankowski (ur. 1943) – polityk, związkowiec, poseł na Sejm IV i V kadencji.

 • Czy referendum narodowe o wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej jest ważne, gdy Unia Europejska po ogłoszeniu wyników referendum w Polsce zmienia dla Polski warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej? Innymi słowy, oszukała polski naród, który głosował za czymś innym, a Polska zostaje przyjęta do Unii Europejskiej na zupełnie innych warunkach. Mamy więc tutaj do czynienia z pospolitym oszustwem Unii Europejskiej wobec Polski.
  • Opis: wystąpienie w Sejmie, 1 października 2003
 • Jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ziemi wielkopolskiej świadom jestem straszliwego zagrożenia dla narodu polskiego i państwa polskiego, jakim jest przystąpienie Polski do Unii Europejskiej na warunkach niewolnika, a nie partnerstwa. Dlatego też wyrażam stanowczy protest przeciwko krótkowzrocznej i antypolskiej polityce obecnego rządu, który wmontował Polskę w ten polityczny układ.
  • Opis: wystąpienie w Sejmie, 25 czerwca 2003
 • Nie od dziś wiadomo, jak Polska jest uzależniona od Rosji w zakresie dostaw gazu. Tylko w okresie od lipca 2004 do czerwca 2005 PGNiG zakupiło 1,5 mld m3 gazu w dostawach spotowych. Natomiast po wschodniej stronie granicy powstała mafijna struktura, która prowadziła bezpośredni obrót turkmeńskim gazem z krajami spoza Wspólnoty Niepodległych Państw, w tym z Polską. Na ten handel monopol miał do niedawna Eural. Z tą firmą PGNiG podpisało w przeszłości umowę spotową. Ponieważ wokół spółki Eural było głośno, wymyślono sobie nową firmę powiązaną z Gazpromem. Należy wskazać, że osoby zajmujące się dostawami gazowymi wcześniej miały związek z licznymi aferami i korupcją.
  • Opis: wystąpienie w Sejmie, 5 maja 2005
 • Z wymarzonej wolności jaką niosła Solidarność 30 lat temu przetrwały tylko strzępy i 21 postulatów jako historyczne tło do dobrobytu. Nie możemy milczeć. Trzeba przywrócić narodowi godność i suwerenność, zjednoczyć serca i umysły wszystkich Polaków. Zdaję sobie sprawę, że Polski nie można odbudować samemu. Trzeba, by budował ją cały naród.
  • Źródło: strona Zdzisława Jankowskiego