Wybory samorządowe w Polsce w 2014 roku

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Wybory samorządowe w Polsce w 2014 roku – wybory samorządowe VII kadencji.

  • Doszło albo do świadomego sfałszowania wyników, albo do – co wydaje się bardziej prawdopodobne do systemowego wypaczenia. Apelujemy w związku z tym o ponowne przeliczenie wszystkich głosów oddanych do sejmików i rad powiatów, bo to tam dochodzi do zjawisk, które ewidentnie mają charakter patologiczny i wskazują na wypaczenie wyników wyborów.
  • Dużo łatwiej jest sfałszować wybory samorządowe niż parlamentarne. I do tego właśnie, doszło w ostatnich wyborach. Nie krasnoludki, a „zielone ludziki” sfałszowały wybory. Chodzi o ZSL-owców. Było na to przyzwolenie władzy.
  • Problem polega na tym, że nałożyły się dwa zjawiska – pierwsze to głupota wyborców, co jest rzeczą normalną, a drugie jakieś fałszerstwa. I co gorsza nie można ocenić, które zjawisko jest ważniejsze i jak wpłynęło. Moim zdaniem jedynym wyjściem jest powtórzenie wyborów.
  • Trzeba sprawdzić, czy wybory w Polsce zostały sfałszowane. Podkreśla, że żeby to określić należy zapoznać się z materiałem dowodowym i dopiero wtedy wyciągnąć wnioski. 31 grudnia karty wyborcze mają zostać zniszczone.
  • Wyniki wyborów zostały zafałszowane, nawet jeśli mało kto je bezpośrednio sfałszował.