Przejdź do zawartości

Wojciech Olszański

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Wojciech Olszański (ur. 1960) – polski aktor i reżyser inscenizacji historycznych.

Wojciech Olszański (2016)
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne!
 • Bramy więzienne za mną, prawo moralne we mnie. Od pierwszego tygodnia w kryminale – a zaliczyłem pięć kryminałów w ciągu sześciu miesięcy, jestem naprawdę kryminalistą patentowanym – doznałem pocieszenia od was, doznałem wsparcia od was, tysiącami listów i kartek z całego świata, nawet z Nowej Zelandii. Byłem pocieszany do ostatniego dnia, bo jeszcze w piątek przyniesiono mi pocztę. Dostałem list od kamratów z Niemiec. Nie wiem, jak dziękować za te wszystkie listy, jak mogłem, to odpisałem. Ale jedno wam powiem: mnie niesie idea nacjonalistyczna polska, narodowa. Wierzę, że uda nam się odbić państwo i stworzyć państwo narodowe. Pamiętam, co napisał wysoki sąd, że Olszańskiego nie wolno wypuścić na elektroniczny dozór ani tym bardziej na zwolnienie warunkowe, gdyż jest osobą agresywną, siejącą nienawiść, objawy ma antysemity – uważajcie – neofaszysty, a przede wszystkim – uważajcie – jest nacjonalistą. Jak to przeczytałem, mam to czarno na białym, to ryknąłem ze śmiechu, bo póki co nie ma dowodu, że jestem neofaszystą, ani nie ma dowodu, że jestem antysemitą, natomiast nacjonalizm niedługo będzie w kodeksie karnym, jako coś, za co się będzie karać. Bo sobie w główkach, dla mnie kurwopodobne twory, polskojęzyczne zrównały słowo nacjonalizm z nazizmem. Ten wysoki sąd nie rozróżnia nazizmu od nacjonalizmu. Dla kogoś z wysokiego sądu to jest to samo. Brawo. Jestem nacjonalistą. Dojdziemy do władzy, zmienimy konstytucję, zmienimy rotę przysięgi wojskowej, ślubowania policyjnego, przysięgi straży granicznej, gdzie słowo „naród polski” powróci do świadomości tych ludzi. Instytut Pamięci Narodowej zmienimy w Polski Instytut Pamięci Narodowej, gdyż tylko Polacy będą mogli być w Polsce żołnierzami, policjantami, strażnikami, funkcjonariuszami państwa. Narodowość polska będzie główną podstawą do brania pod uwagę, czy ktoś nadaje się, żeby państwem rządzić, czy nie, bo będzie to państwo narodowe Polaków. Polskie państwo dla Polaków.
 • Co ty pierdolisz, człowieku?! To, że mówię, że nie ma Ursusa, że jesteśmy biedni, że nic nie produkujemy? To jest, kurwa, rosyjska propaganda?! Co jest, kurwa, tutaj? Filmuj to, chuju! Chcesz wpierdol za to pytanie?!
 • Gdyby mój syn okazał się pedałem, to bym go osobiście zastrzelił. Bo po co ma żyć takie coś? Ja go powołałem do życia, więc ja mam prawo go z tego życia wyeliminować. Jaka homofobia? Ja się pedałów nie boję. Ja się kurwa ich brzydzę! Jak słucham, że papież zaprasza zboków do siebie, łamią to, co jest napisane w Biblii i Nowym Testamencie… A ja bym się chętnie z kimś ponapierdalał, bo się rozkręciłem kurwa do bójki, rozumiesz?
 • Gdybym odkrył w sobie chociaż kroplę żydowskiej krwi, musiałbym zabić siebie samego. Nasi prokuratorzy się za was wezmą. Znajdziecie adres Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. I słuchajcie, jakby poszło mnóstwo… bo to są nazistowskie bestie. OMZRIK do pierdla, przejmiemy władzę i skleimy Polskę w wielką pięść, przyjdą wybory, przejmiemy władzę, wprowadzimy terror narodowy. Odpierdol się, Michael Schudrich, Andrzej Duda to Jędrusz Dudasz, pierdolona TVN-owska pizda, prokuratorek w dupę jebany!
 • Ja pierdolę, kurwa, ile jeszcze, ile jeszcze tego gnoju trzeba przepychać? Hydraulika, hydraulika ze sprężyną, żeby w to gówno wbił i, kurwa, kręcił!
 • LGBT-y, pederaści, syjoniści to są wrogowie Polski. Won z naszego kraju! Do Brukseli! Skończymy z niewolą umysłową. Jesteśmy wolnymi ludźmi, nigdy nie będziemy niewolnikami. Wmawiają nam, że od naszego nazwiska i imienia, które mamy po naszych przodkach, jest ważniejszy jakiś kod QR, czy jakieś szczepienie.
 • My, narodowcy, jeśli doszlibyśmy do władzy, wiemy, jak ten problem rozwiązać. Rozwiązanie jest banalnie proste. My byśmy dopuścili aborcję w każdej sytuacji. W myśl zasady chcą się skrobać, niech się skrobią! Naprawdę nie widzimy problemu. I tak będą się skrobać tak czy inaczej. Ale nie mogą się na to zgodzić ani PiS, ani PO. W PRL-u od 1945 roku dokonywano legalnie pół miliona aborcji rocznie. I mimo to przybyło Polaków 14 mln na stałe. Rozumiecie te zależność? Ginekolodzy będą szczęśliwi, pieniądze pojadą nie do Czech, nie do Austrii, nie do Francji, tylko do Polski.
 • Nie wiem, kto wydał zgodę na te obrządki, które nie mają nic wspólnego z Polską, a tradycję mają haniebną, bo ta tradycja jest związana z czczeniem mordu. Pan Grzegorz Braun gaśnicą robił porządki i tak oto gaśnica wchodzi do historii. Może my będziemy śpiewać: "Co nam obca przemoc psuje, gaśnicą pokonamy"! Pan Grzegorz Braun zgasił Polin. Tu jest Polska, a nie Polin. Nie słyszałem, żeby oni tam u siebie czcili nasze święta. Wara wam od Polski! Pan Grzegorz Braun wpisał się złotymi zgłoskami w historię narodu polskiego. Panie Grzegorzu, brawo, zdrówka, my za panem, brawo, panie Grzegorzu, tak jest! Śmierć wrogom ojczyzny, śmierć, śmierć, śmierć!
 • Obiecywałem, że ja będę miły, uprzejmy, natomiast historia ma swoje fakty, tak jak Targowica powinna wrócić do świadomości Polaków i Konfederacja, Targowica, jak Polacy powinni się dowiedzieć co to była Konstytucja 3 Maja tak naprawdę, jakim skurwielem był Kościuszko, chociaż się zrehabilitował, bo potem siedział cicho, jakie zasługi, niestety, jakie zasługi wobec narodu Polskiego ma Stalin – niestety, Szanowni Państwo, znamy historię tylko taką, jaką nam nauczyciele żydowscy, gdzie, urzędnicy żydowskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej postanowili Polakom zaserowować, Proszę Państwa, jak również będę PRL-u bronił jak niepodległości, ponieważ PRL to było najlepsze państwo w historii Polaków i to było państwo Polaków, zwłaszcza po [19]56 roku, kiedy Gomułka, tak, kiedy Gomułka wychodzi z więzienia i kiedy zaczyna robić swoje porządki. Oczywiście wolelibyśmy, żeby to było jeszcze lepiej, ale jak macie wątpliwości to zauważcie kto pluje na Gomułkę, kto nam to państwo obrzydza, kto zakłamuje historię tego państwa i to tyle, to wystarczy.
 • Patlewicz, wyrwę ci, kurwo, serce i wpierdolę! W warunkach wojennych zastrzeliłbym cię jak wściekłego psa!
 • Sram na Biblię, kurwa! Bo jest żydowskim gównem! Pierdolę ją i, kurwa, wysram się na nią, bo jest sfałszowanym dokumentem! Jest kawałkiem kurewskiego gówna, rozumiesz?! Sram na nią, na to, co nam pokazują! Pierdolę ją! Żydowskie rzygowiny to są!
 • Pokażę wam, jak wygląda walka polityczna. Jakaś kurwa, żeby zdechła na raka mózgu, zrobiła takie coś. Ja rzygam na banderowską Ukrainę, mam w dupie. Ukrainiec nie jest moim bratem. Wybudowałbym mur na granicy z Ukrainą, nie Białorusią. Znajdę i zajebię cię, kurwo!
 • Poroszenko stoi i kiwa głową, a tamci hajlują SS, a ten mu miliard! Ludzie, obudźcie się! W 1981 roku lałem w mordę banderowca! Pozdrawiam księdza Natanka, który z pięści przywalił dziennikarzowi Gazety Wyborczej i zachował się, jak trzeba!
 • Proszę bardzo, zaszczep się, tylko kurwa! Ale jeśli będziesz ode mnie żądać, żebym ja się kurwa zaszczepił, to cię kurwa znajdę i ci łeb odpierdolę bagnetem moim francuskim, ty skurwielu ty! Będziemy się napierdalać! Ty wszo ludzka, ty skurwysynu ty!
 • Raz się zdarzyło, szanowni Państwo, że Polak w Polsce był gospodarzem, naprawdę, Polak w Polsce był gospodarzem, no, były przerzuty nowotworowe, ale w rozproszeniu. Od [19]56 do [19]89 roku Polak w Polsce był gospodarzem i to państwo nazywała się Polska Rzeczpospolita Ludowa, i czy się łysogłowym archiwistom to podoba czy nie – odpierdol się od PRL-u!
 • Ten syn kurwy, który mnie tutaj tyrpie w internecie, mówi, że Patlewicz pokazał na mnie jakieś teczki! Ty, kurwa, chuju jebany! Zamelduj się do mnie pod pomnikiem Dmowskiego, to ci mordę obiję! A może ty mnie? Zobaczymy!
 • To jest kij na poselski ryj. Jak zagłosują na tak, to chcę ich zabić. Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci!
 • Wiesz co, tak sobie rozważałem, że jakby Lampertowa żyła w 1945 roku i na przykład mieszkałaby na tzw. Prusach Wschodnich i weszłaby Armia Radziecka i Armia Radziecka słynęła z tego, że gwałciła niemieckie kobiety i zapładniała je. I w takiej miejscowości Lamperthof wszystkie by były zgwałcone, tylko jedna nie. Jachirastadt? Nie! Co ty! Ją by zgwałcili. Ona ma coś takiego, że jest idealnym egzemplarzem do zgwałcenia. Jako reżyser powiem, że gdybym miał obsadzić ofiarę gwałtu, to Jachira ma u mnie główną rolę. Ona niesie w sobie coś takiego, że nawet poczciwy facet, grzeczny, miły, pantoflarz, patrząc na Jachirę, mówi a se zgwałcę, co tam!