Wiesław Michnikowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wiesław Michnikowski

Wiesław Antoni Michnikowski (1922–2017) – polski aktor teatralny i filmowy, piosenkarz oraz artysta kabaretowy (Kabaret Starszych Panów, Dudek, Wagabunda).

 • Bardzo lubiłem występować w słuchowiskach dla dzieci. Kiedyś grałem Leśnego Ludka. Pewna starsza pani grała z kolei wiewiórkę, która mówiła: „Chodź do mnie, Leśny Ludku, moja dziupla jest obszerna, zmieścimy się w niej oboje”. W tym momencie włączył się Czechowicz: „Chyba nie odmówisz pani?”.
 • Prawdę mówiąc, to już tego nie pamiętam. Było to tak bardzo dawno temu. Ale jeśli byłem, to nie była to piękna młodość: wojna, okupacja, Powstanie… (…) Więc jak się tak zastanowić, to wychodzi na to, że młody nie byłem. Nawet kiedy byłem.
 • W czasie wojny zostałem skierowany przez niemiecki urząd pracy do zakładów naprawczych Elektrycznej Kolejki Dojazdowej w Grodzisku Mazowieckim. Tam pewnego razu dostałem polecenie, żeby zreperować pantograf. I jak się tym zajmowałem, kopnął mnie prąd. Zleciałem z wagonika na ziemię. Musiałem upaść na głowę, bo po wojnie zostałem aktorem...

Cytaty z piosenek wykonywanych przez W. Michnikowskiego[edytuj]

 • Addio pomidory! Addio ulubione!
  Słoneczka zachodzące za mój zimowy stół!
 • My jesteśmy tanie dranie,
  Dranie tanie niesłychanie.
  Nie potrzeba mnożyć zdań,
  By wykazać, czym dla pań
  I dla panów tani drań!
 • Wesołe jest życie staruszka.

O Wiesławie Michnikowskim[edytuj]

Zobacz też[edytuj]