Przejdź do zawartości

Waldemar Nowakowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Waldemar Nowakowski (ur. 1950) – polski przedsiębiorca i polityk, inżynier elektryk, poseł na Sejm V kadencji, prezes Polskiej Izby Handlu.

  • Dane ekonomiczne mówią natomiast o czymś zupełnie odwrotnym od tez przedstawianych nam przez chóry ekspertów: zyski z prywatyzacji są mniejsze niż sprzedany majątek! A wartość lasów? Przecież jest bezcenna dla zdrowia i zachowania biosfery.
  • Faktycznie w klubie trwa ostra dyskusja, dlatego nie podjęliśmy jeszcze decyzji czy wychodzimy. Nie wszyscy posłowie zgadzają się na to co proponuje kierownictwo. Niektórzy posłowie uważają, że partia wyjdzie z koalicji, to będzie jej polityczny koniec.
  • Jestem włocławianinem. Pochodzę z niezamożnej rodziny z Nowego Dworu Gdańskiego. Pierwszym moim wielkim zrealizowanym wyzwaniem było ukończenie Politechniki Gdańskiej w roku 1975 na wydziale elektroniki przemysłowej. Zmiany ustrojowe przełomu lat 80-tych i 90-tych oraz rodząca się wolność, wzbudziły we mnie wyzwanie osiągnięcia sukcesu na niwie gospodarczej. Jak wielu Polaków rozpocząłem biznes na własną rękę. Po pięciu latach byłem już właścicielem liczącej się na rynku polskim hurtowni „Nomax”."Lepsze jest wrogiem dobrego”. Marzyłem o firmie, która będzie znaczącą nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Podglądałem w podręcznikach i na żywo największe firmy handlowe świata, śledziłem ich działania gospodarcze, uczyłem się tworzenia i funkcjonowania wielkich przedsiębiorstw. Dziś z dumą mogę powiedzieć: Jestem współwłaścicielem, pomysłodawcą i głównym konstruktorem największego w Polsce Przedsiębiorstwa Handlu Hurtowego o polskim kapitale i współtwórcą Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan.
  • Jesteśmy niewielkim krajem z wieloma problemami. Które zamiast się zmniejszać w ostatnich 20 latach jeszcze przyrosły. Oficjalne dane Eurostatu wspierają moją tezę: 30% pracujących nie może się wydostać ze strefy biedy. A bezrobocie pozostaje od bardzo wielu lat na przeciętnym poziomie 10%. Pomimo spadku ilości urodzeń i emigracji zarobkowej – nadal jest bezrobocie, czyli system nie zabezpiecza populacji polskiej ekonomicznie. Badania natomiast ekonomistów poznańskich dowiodły, że obecny system emerytalny w 2050 roku zabezpieczy emeryturę obecnym nastolatkom na poziomie 30%.