Waldemar Kraska
Wygląd
Waldemar Kraska (ur. 1963) – polski polityk, chirurg, senator, wiceminister zdrowia.
- Decyzja o wstąpieniu do partii nie jest decyzją na gorąco. Ta decyzja od wielu tygodni w nas narastała, ponieważ w klubie Prawo i Sprawiedliwość jestem już tę kadencję i pół poprzedniej, dlatego jestem z klubem bardzo związany. Decyzję uznaję jako formalizację mej przynależności do partii. Koledzy, którzy są ze mną w Senacie wyrażali duże zdziwienie, dlaczego dotychczas nie jestem w Prawie i Sprawiedliwości, natomiast niektórzy z nich, w chwili kiedy wstąpiłem do klubu, myśleli, że dawno w nim jestem.
- Katolicyzm to moja wiara, a z niej wynika moje życie. Nie można oddzielić moralności od życia. Albo człowiek wyznaje pewne zasady, wartości i według nich żyje, albo jest dwulicowy.
- Myślę że ważne jest to, abyśmy po raz kolejny zdali sobie sprawę, jak wielkie nieszczęście spotkało Polskę. Obchody 10 kwietnia powinny być przede wszystkim godne, powinniśmy jeszcze raz się zadumać nad tą katastrofą i z całych sił doprowadzić do tego, żeby nic takiego już więcej się w naszej historii nie powtórzyło.
- Nie wiemy, jakie środki rząd chce przeznaczyć na realizację programu, to miejsce jest w projekcie wykropkowane. Nie ma podanej kwoty. Być może coś się zmieniło. W każdym razie samorządowcy tej kwoty nie poznali. Ale kwota, o której mówiono wcześniej, czyli 2,7 mld zł, to i tak nie było dużo. (…) Ponadto jest więcej niepokojących zapisów, jak np. ten mówiący, że realizację programu powierza się ministrowi do spraw rozwoju regionalnego, a nie ministrowi zdrowia, a także to, że w program wejdą tylko te samorządy, które zlikwidują publiczne ZOZ-y. Czyli placówki, które wcześniej zostały przekształcone, tej pomocy nie dostaną. To jest pomoc tylko w celu przekształcenia ZOZ w spółki. Na konferencji obecni byli starostowie, którzy poprzekształcali swoje szpitale i byli wręcz oburzeni tą nowelizacją.
- Od samego początku swej kadencji starałem się w jakiś sposób pomagać sokołowskiej służbie zdrowia i będę to robił nadal, jednak przyznaje, że w obecnej sytuacji, w jakiej nasz kraj się znajduje uporządkowanie służby zdrowia będzie dużym wyzwaniem obecnego i przyszłego rządu.
- Wybór senatora Stokłosy należy uszanować, gdyż został wybrany przez pewną ilość wyborców. Aczkolwiek wybór tego pana, obciążonego wieloma zarzutami prokuratorskimi kładzie cień na Izbę Wyższą parlamentu jakim jest Senat.
- Zwróćmy uwagę na to, jak bardzo trudno Polakom doprosić się zwrotu swoich majątków, jak również na to, że płacenie miliardowej kwoty odszkodowań, jakich samozwańczo domaga się Światowy Kongres Żydów, byłoby dla Polski zabójcze.