Przejdź do zawartości

Taufa'ahau Tupou IV

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Taufa’ahau Tupou IV

Taufa’ahau Tupou IV (1918–2006) – premier (1949–1965) i król Tonga (od 1965) z dynastii Tupou, sportowiec i kaznodzieja.

  • Francja jest jedynym krajem łacińskim, który dysponuje bronią nuklearną i co ważniejsze – jest jedyną katolicką potęgą nuklearną.
    • Źródło: Tadeusz Pasierbiński, Monarchie świata. Poczet rodów królewskich i książęcych, wyd. Iskry, Warszawa, 2002, ISBN 8320717051, s. 498.

O Taufa'ahau Tupou IV[edytuj]

  • Porzuciwszy także pomysł z Biegunem Południowym, zdecydowałam się wreszcie na Niuatoputapu. Na ziemski raj, który znajduje się na Wyspach Tonga albo Wyspach Przyjaciół, czyli na Południowym Pacyfiku, i w którym panuje Jego Wysokość Taufaahau Tupon IV: nieszkodliwy Polinezyjczyk, który cały czas nosi przepiękny naszyjnik z muszli i waży coś około dwustu kilo. Co robi na mnie ogromne wrażenie, ponieważ ja ważę mniej niż czterdzieści. Wybrałam Niuatoputapu nie tylko z jego powodu i z powodu ciepła, lecz także dlatego, że muzułmanie nigdy się tam nie pojawiają. Tak samo komuniści-miliarderzy, szejkowie, simonetty i tak dalej. Dotarcie tam nastręcza tylu kłopotów, że z trudem jest w stanie tego dokonać nawet "National Geographic". A ponadto Jego Wysokość Taufaahau Tupon IV to chrześcijanin-protestant, jeśli coś mu napomkniesz o Umiarkowanym Islamie, wpada we wściekłość tak samo jak ja, i z pewnością udzieliłby mi azylu politycznego.